Крим буде повернуто Україні - Каспаров / фото УНІАН

Окупований Крим буде повернуто Україні після краху нинішнього режиму, очолюваного Володимиром Путіним.

Таку думку висловив російський опозиціонер, засновник "Форуму вільної Росії" Гаррі Каспаров в ефірі телеканалу "Україна 24".

Він назвав окупацію українського півострова одним зі злочинів путінського режиму, які "повинні бути переграні" новою владою в РФ.

"На мій погляд, це принципова умова повернення Росії в стан цивілізованих держав, які поважають право - як внутрішнє, так і міжнародне", - пояснив опозиціонер.

За його словами, таку точку зору зараз поділяють не всі. При цьому він констатував, що новій владі доведеться вирішувати комплекс пов'язаних з Україною питань.

Читайте такожКулеба закликав Росію обговорити виведення військ з окупованих територій Криму та Донбасу

"Я не уявляю, як питання Криму може бути винесене за дужки відносин Росії з цивілізованим світом. Є речі, які потрібно буде вирішувати. Це і питання анексії Криму, і, безумовно, ліквідація вогнища бандитизму на Донбасі, і видача Україні військових злочинців, і, швидше за все, якісь питання репарацій. Цей комплекс питань займе довгий час. Але, на мій погляд, питання суверенітету України над Кримом має бути вирішене негайно", - сказав він.

Окупація Криму Росією

Росія окупувала український Крим, ввівши на півострів своїх військових і організувавши в березні 2014 року псевдореферендум про його самовизначення. Самопроголошена кримська влада заявила, що 96,77% жителів півострова висловилися за приєднання Криму до РФ.

18 березня 2014 року в Кремлі був підписаний так званий "договір" про прийняття до складу РФ Криму і Севастополя.

Країни Заходу не визнали анексію Криму і ввели санкції проти Росії.

Верховна Рада України офіційно оголосила початком тимчасової окупації Криму 20 лютого 2014 року. З початку окупації на півострові понад 100 українців стали "бранцями Кремля".