этот материал доступен на русском

США готуються почати космічний видобуток корисних копалин

15:24, 05 вересня 2018
Наука та IT
866 0
Геологічна служба США хоче допомогти Америці видобувати корисні копалини на астероїдах / nasa.gov

Принаймні Геологічна служба США (USGS) оголосила, що хоче долучитися до видобутку корисних копалин з астероїдів. Про це пише Newsweek, додаючи, що у відомстві зізналися, що придивляються до космічних ресурсів уже кілька років.

Геолог-дослідних Центру астрогеології USGS Лашло Кештай сказав, що приватні компанії наближаються до того, щоб почати гірничу промисловість на астероїдах. Тому завдання державної служби долучитися до цього.

Читайте такожВ метеоритах із поясу астероїдів знайшли джерело життя на Землі

«USGS усвідомила, що наш конгресовий мандат охоплює також природні ресурси у космосі», - сказав він.

«В цій точці ми проробили досить велику роботу, щоб почуватися впевненими в тому, що методи USGS для оцінки мінералів, енергоносіїв і водяних ресурсів на Землі можуть бути застосовані для оцінки ресурсів у космосі з невеликими змінами. Ми також проробили досить велику попередню роботу, щоб визначити ті сфери, де людству бракує знань і які призведуть до появи значної невизначеності в оцінках», - додав вчений.

Видання додає, що найбільшу вигоду потенційно можна отримати завдяки видобутку корисних елементів на Місяці і астероїдах. Приміром, природних супутник Землі містить значні запаси радіоактивного ізотопу гелію-3. Оцінки свідчать, що на космічному тілі їх близько мільйона тон. Видобуток речовини і доставка його на землю може дати людству екологічно чисте і безпечне джерело атомної енергії.

Читайте такожВчені розповіли про проблеми видобутку копалин на астероїдах

Тим часом, астероїди багаті на платину і золото, поклади яких на Землі стрімко скорочуються. Організація Visual Capitalist у 2016 році підрахувала, що астероїдне кільце між Марсом і Юпітером складається з більш ніж мільйона тіл. А потенційна вартість ресурсів на них складає близько 700 квінтіліонів доларів.

Втім, до цього часу жодній країні не вдавалося розробити технологію ефективного космічного видобутку, вартість якої була б розумною. Крім того, USGS – державна структура. А уряди по всьому світу не поспішають працювати над розробкою космічної гірничодобувної галузі через «Угоду про космічний простір», підписавши яку країни погодилися, що космічні тіла включно з Місяцем не можуть бути включені в суверенітет будь-якої земної держави.

Однак, якщо державам не можна добувати сировину в космосі, жодна міжнародна угода не забороняє це робити приватним компаніям.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter