этот материал доступен на русском

На Місяці відбуваються землетруси через те, що він стискається

19:14, 13 травня 2019
Наука та IT
3752 0
Ілюстрація / REUTERS

У 2010 році вчені виявили, що Місяць стискається через охолодження його внутрішніх шарів. Насправді, супутник нашої планети продовжує зменшуватися. Використовуючи знімки з автоматичної міжпланетної станції LRO, яка належить NASA, дослідники виявили на поверхні супутника скелі, які сформувалися відносно «недавно».

Як пояснює Newsweek, це означає, що вони з’явилися десь впродовж останніх 100 мільйонів років. Однак, відкриття означає, що ці скелі сформувалися внаслідок тектонічної активності, пов’язаної зі стисканням Місяця через його охолодження.

Читайте такожWashington Post: Людству потрібно швидко почати масову міграцію на Марс

В ході цих процесів його кора стає крихкою і ламається. Це нагадує процес появи зморшок на поверхні виноградини, коли вона висихає і перетворюється на родзинку. Апарат LRO, який був запущений десятиліття тому, виявив 3,5 тисячі таких розломів.

На тих з них, які мають більш яскравий вигляд, видно виступи місячних кам’янистих порід. Це вказує, що на Місяці відбувалися процеси, подібні до землетрусів на Землі.

Читайте такожУ NASA планують висадити людей на Місяці до 2028 року

У новому дослідженні група вчених порівняла дані з LRO з даними про 28 місць землетрусів на Місяці, які були зафіксовані під час програми «Аполлон» в 60-х і 70-х роках минулого століття. Як виявилося, вони розташовані дуже близько зі скелями, які зафіксував LRO. Це означає, що підземні поштовхи на Місяці відбуваються в результаті тектонічної активності.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter