Штучний інтелект претендує на авторство двох винаходів / vpnsrus.com

Група вчених заповнила дві патентні заявки, в якій вказали автором винаходів штучний інтелект. Власне, машина розробила конструкцію контейнери для їжі, які роботи можуть легко складати разом і переносити. Крім того, вона винайшла вогні попередження, які неможливо ігнорувати через темп їхнього блимання.

Як пише BBC, у патентних бюро наполягають, що авторами можуть бути визнані лише люди. Ця норма покликана усувати юридичні складності, які б виникли в разі корпоративного визнання авторства. Вчені наполягають, що такі вимоги «застаріли». Але патентні бюро відмовляються реєструвати права інтелектуальної власності на твори штучного інтелекту.

Читайте такожШтучний інтелект навчився розуміти, чому діти плачуть

В результаті, два професори з Університету Суррей об’єдналися з винахідниками штучного інтелекту Dabus. Вони подали патентні заяви у відповідні державні органи США, Великої Британії й інших країнах Європи.

Dabus раніше прославився тим, що створив сюрреалістичні картини завдяки «шуму» в його нейронних мережах, які генерують незвичні ідеї. На відміну від більшості систем машинного навчання, Dabus не був тренований вирішувати конкретні проблеми. Замість цього він намагається розробляти й використовувати нові ідеї. За словами автора штучного інтелекту Стівена Талера, це і є те, «що прийнято називати розумовою частиною винахідницького процесу».

«Сьогодні стало нормальним те, що штучний інтелект пише книги чи картини. Але без автора в традиційному розумінні отримати захист прав у США неможливо. У питанні патентування спеціальні бюро можуть сказати: якщо у вас немає нікого, хто відповідає традиційним критеріям людини-винахідника, значить немає, на кого оформити патент. В такому разі, якщо штучний інтелект буде винаходити речі у майбутньому, вся система інтелектуальної власності стане нефункціональною», - пояснив професор правознавства Раян Ебботт.

Читайте такожШтучний інтелект навчили «читати думки»

Він пропонує визнати штучний інтелект винахідником. А власник самої машини повинен стати власником і її патентів. В разі продажу штучного інтелекту, його патенти теж переходять новому власнику.

Але, за словами професора Еббота, потрібно ухвалити певні законодавчі зміни, щоб владнати ситуацію. А це може затягнутися до середини 2020 року.