Понеділок,
23 жовтня 2017
Наші спільноти

На Плутоні виявлено гори, піки яких покриті метановим снігом

Станція New Horizons виявила на Плутоні гірський хребет, піки яких покриті метановим снігом. Екзотичні рельєфи розташовані на території, що отримала неофіційну назву регіону Ктулху.

NASA/JHUAPL/SwRI
На зображенні показано ділянку поверхні карликової планети довжиною 450 км і шириною 225 км / NASA/JHUAPL/SwRI

Про це повідомляється на сайті NASA, передає Лента.ру.

Досліджений гірський хребет, показаний агентством, розташований на південному сході Ктулху і в довжину досягає 420 кілометрів. Він являє собою послідовність кратерів, розділених долинами і піками, найвищі з яких вкриті снігом.

Вчені вважають, що він сформований метаном, який у вигляді льоду осідає на вершинах гір з верхніх шарів атмосфери Плутона. На більш низьких піках цього з'єднання не виявлено (його також немає в сусідніх шарах атмосфери).

NASA показало знімок крижаних каньйонів на Плутоні

Роздільна здатність представленого вченими знімка складає 680 метрів на піксель. На зображенні показано ділянку поверхні карликової планети довжиною 450 кілометрів і шириною 225 кілометрів. Знімок отриманий New Horizons з відстані 33,9 тисячі кілометрів від поверхні Плутона за 45 хвилин до максимального зближення апарату з карликовою планетою.

Регіон Ктулху простягається вздовж західної частини екватора карликової планети і починається з плато Супутника. У довжину регіон сягає трьох тисяч кілометрів, а в ширину — 750 кілометрів. Це трохи більше, ніж розміри штату Аляска в США.

NASA показало знімок айсбергів Плутона

Ктулху має більш темніший колір, ніж навколишня місцевість. Це пов'язано з формуванням толінів, які утворюються в хімічних реакціях за участю метану під дією сонячного світла. Геологія Ктулху демонструє різноманітність рельєфу Плутона.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку