Вівторок,
26 вересня 2017
Наші спільноти

Вчені вперше експериментальним шляхом перемогли ВІЛ

Сегмент, що належить вірусу, вдалося вирізати з генома тварини.

Фото: hi-news.ru
Вчені вперше експериментальним шляхом перемогли ВІЛ / hi-news.ru

Групі вчених з Темпльського університету в США, якою керував Кемел Халілі, вдалося успішно вирізати сегмент ДНК, що належав ВІЛ, з генома живих тварин. Про результати роботи йдеться в прес-релізі університету, на який посилається Naked Science.

На Марсі знайшли сліди давніх мегацунамі

Вчені використовували технологію редагування генів CRISPR/Cas9. Ранні дослідження показали, що її можна успішно використовувати для видалення генів вірусу, вбудованих до генома клітини-господаря.

Важливо те, що таке втручання не загрожує останнім. Були проведені випробування на клітинах пацієнтів – носіїв ВІЛ, що довело хороші перспективи методики.

Випробувати новий метод на тваринах вдалося тільки зараз. Дослідники використовували щурів і мишей, інфікованих ВІЛ. Вченим вдалося вирізати цільовий сегмент ВІЛ з ДНК живих організмів.

Астрономи виявили групу зірок, які швидко старіють

У релізі зазначається, що результат перевершив найсміливіші очікування. Аналіз, проведений через два тижні після початку такого лікування, показав повну відсутність ВІЛ у клітинах крові, головного мозку, нирок, печінки, селезінки та легенів. Також спостерігалося значне скорочення вірусної РНК в клітинах лімфоцитів і лімфатичних вузлах.

Деякі фахівці вже назвали результат революційним. Є всі підстави вірити, що в остаточному підсумку це також зможе допомогти мільйонам людей заражених ВІЛ.

Як відомо, традиційно використовувані при ВІЛ антиретровірусні препарати мають один недолік: вони не ведуть до видалення вірусу з клітин, а лише пригнічують його розмноження. Тому не дають можливості говорити про повну перемогу над вірусом. Хоча при використанні антиретровірусної терапії життя пацієнта можна продовжити до 80 років.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку