Понеділок,
25 вересня 2017
Наші спільноти

NASA розкрило таємницю "сутінкової зони" Плутона

Знімок, отриманий автоматичною станцією New Horizons після прольоту повз Плутон, дозволив розкрити таємницю «сутінкової зони» карликової планети — структуру атмосфери небесного тіла, що спостерігається на тлі Сонця.

NASA/JHUAPL/SwRI
У нижній частині можна розглянути геологічні неоднорідності планети / NASA/JHUAPL/SwRI

Про це повідомляється на сайті NASA, передає Лента.ру.

На зображенні у верхній частині правого врізу, яке описує простір з діаметром 230 кілометрів недалеко від південного полюса, помітно утворення, що нагадує земну хмару. Воно досягає кількох десятків кілометрів у довжину і розташоване в низьких шарах атмосфери небесного тіла. Структура складається головним чином із метану, а її формування передбачено існуючими моделями.

NASA опублікувало знімок кратерів Плутона, що  "світяться"

У нижній частині правого врізу можна розглянути геологічні неоднорідності карликової планети. Перепад між найвищою і найнижчою точками на цій ділянці досягає п'яти кілометрів. Вчені відзначають, що детально вивчити ці території дозволяють саме дані, отримані в «сутінкових» умовах.

NASA/JHUAPL/SwRI
Роздільна здатність зображення дорівнює 430 метрам на піксель / NASA/JHUAPL/SwRI

Представлене NASA зображення отримано, коли Плутон перебував між станцією New Horizons і Сонцем. Це дозволило апарату вивчити будову атмосфери карликової планети. Знімок зроблений науковим інструментом MVIC (Multispectral Visual Imaging Camera) через 19 хвилин після мінімального зближення з Плутоном, на відстані 21,55 тисячі кілометрів від нього. Роздільна здатність зображення дорівнює 430 метрам на піксель.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку