Щоб стати прикордонником, необхідно пройти строкову службу в ЗСУ / УНІАН

День прикордонника для кожної країни - свято особливо значуще, адже працівники цієї професії охороняють державний кордон на суші і в морі. Свято має особливе значення в Україні, в якій вже шостий рік йде розв'язана Російською Федерацією війна на Донбасі. УНІАН розповість вам про професію прикордонника, про головні традиції і про те, як заведено відзначати цей день в Україні. Також у нас ви знайдете найкращі привітання з Днем прикордонника.

Про професію прикордонника

Для того, щоб стати прикордонником необхідно пройти строкову службу в лавах Збройних сил України або закінчити спеціалізований навчальний заклад СБУ України.

Прикордонники повинні знати необхідні статути, закони, інструкції та нормативні акти. Кожен прикордонник зобов'язаний освоїти озброєння, вміти користуватися апаратурою для спостереження сучасними засобами зв'язку.

На допомогу прикордонній охороні держава надає патрульні судна, літаки і спеціалізовані автомобілі.

Крім охорони кордону, прикордонники зобов'язані здійснювати контроль та пропуск громадян, затримувати порушників, проводити розвіддіяльність в інтересах захисту суверенітету країни.

Ілюстрація REUTERS

Коли відзначається День прикордонника

У 1992 році указом президента свято День прикордонника було встановлене 4 листопада. Однак багато тих, хто служив в радянських прикордонних військах продовжували святкувати його 28 травня.

З 2003 року за часів правління Леоніда Кучми дату свята Дня прикордонника повернули назад. І з того часу день прикордонних військ України відзначався 28 травня.

У 2018 році святкування Дня прикордонника перенесли – на 30 квітня. День присвячений подіям кінця квітня 1918 року, коли слов'янська група окремої запорізької дивізії армії УНР під командуванням полковника Володимира Сикевича, звільнивши більшу частину Донбасу, вийшла на міжнародно визнаний кордон УНР з Російською Радянською Республікою та Донською республікою.

Традиції на День прикордонника

В день прикордонника України мають місце наступні урочисті звичаї:

- церемонії покладання квітів до меморіальних дощок та пам'ятників людей, які загинули захищаючи батьківщину.

- високопоставлені чиновники висловлюють слова подяки, а також вручають грамоти.

- командування виділяє ініціативних працівників, нагороджуючи преміями та цінними подарунками. Також в цей день службовці, які відзначилися, отримують позачергові звання та підвищення у посадах.

Фото ДПСУ

Привітання з Днем прикордонника у прозі

Вітаю з професійним святом — Днем прикордонника! Бажаю просування, великих досягнень, хоробрості, сміливості, доблесті, справедливості і сил. Нехай робота буде в задоволення, не буде марною і конфліктною. Бажаю особистісного зростання, безпеки і вірних друзів. Зі святом!

***

Вітаю з Днем прикордонника. Бажаю зберегти своє здоров'я міцним і сталевим, бажаю залишатися мужнім і відважним. Удачі у всіх справах, щастя і любові, успіху, добробуту, поваги і сонячної погоди за вікном.

***

Вітаю з Днем прикордонника і від душі бажаю завжди берегти в серці честь і загартовувати в душі відвагу, з доброю піснею згадувати службу і будь-якої миті бути напоготові розчистити кордон Батьківщини від ворогів. Нехай ні в особистому житті, ні в діяльності, ні на рубежі Вітчизни не буде хмар і похмурих днів.

УНІАН

Привітання з Днем прикордонника у віршах

З Днем прикордонника тебе, солдате,

Мирного неба над головою!

Нехай твій край буде світом багатий,

А війна пройде стороною.

Щастя, здоров'я, удачі, добра

І завжди тихого кордону.

Нехай тебе зігріває завжди

Думка про світло у вікнах рідного дому!

***

В небесах, чи на морі, на суші

Серед пустель і чужих міст,

В нестримну спеку і у холоднечу,

І залишивши надовго свій дім -

Є така нелегка служба,

Є такий перед Батьківщиною борг.

Побажаю, щоб міцніла лише дружба

І кордонів не порушував ніхто!

***

Ти ловиш порушників кордону,

Ти захищаєш наш глибокий тил.

Літаєш над заставою гострозорим птахом,

Щоб ворог на землю нашу не ступив.

Так будь здоровим, воїн-прикордонник,

Удача хай супроводжує тебе!

Бажаю щастя в житті твоєму особистому,

І на службі бережи себе!

УНІАН