этот материал доступен на русском

Третина росіян виступає за обмеження або заборону на приїзд українців до РФ – опитування

12:43, 18 вересня 2019
Суспільство
2607 0
Ілюстрація / REUTERS

Про це свідчать дані соціологічного опитування Левада-Центру, результати якого є у розпорядженні УНІАН.

Опитування було присвячене моніторингу ксенофобських настроїв у Росії.

Автори дослідження зазначають, що «мігрантська» тема повертається до публічного порядку і до уваги населення.

Читайте такожРейтинг Путіна впав до мінімуму за 18 років

Так, пов'язані з міжнаціональною та мігрантською тематикою відповіді на запитання про проблеми, які найбільш турбують жителів Росії, стали вибиратися частіше, ніж рік тому.

Якщо у період 2015-2017 років їх вибирали (сумарно) близько 17-18%, то в 2019 році - 23% респондентів.

Крім того, в минулому році був зафіксований злам тенденції на зростання доброзичливого ставлення до етнічних та мігрантських меншин, яке відзначалося після окупації Росією Криму. Частка респондентів, які виступають за обмеження трудової міграції, зросла: на 5 п.п. від 2018-го до 2019 року і на 14 п.п. від 2017- го до 2019 року.

Найпомітніше (дворазове) зниження підтримки - думки «мені все одно», тобто респонденти, які два роки тому були налаштовані швидше нейтрально до міграції і мігрантів, зараз стали приєднуватися до частки «противників» або «прихильників» (кількість тих, кому важко відповісти, залишилася без істотних змін).

На запитання, якої політики має дотримуватися уряд РФ щодо трудових мігрантів, 72% відповіли: «обмежувати приплив трудових мігрантів», 9% - «сприяти припливу трудових мігрантів», 15% - «мені все одно», 4% не змогли відповісти.

Водночас, на запитання, наскільки близько респонденти готові бачити українців, 11% зазначили: «готовий (а) бачити їх серед членів сім'ї», 8% - «готовий (а) бачити їх серед близьких друзів», 10% - «готовий (а) бачити їх серед сусідів», 5% -«готовий (а) бачити їх серед колег по роботі», 28% -«готовий (а) бачити їх серед жителів Росії».

При цьому 19% зазначили, що «пускали б українців до Росії лише тимчасово», 16% - «не пускали б їх до Росії», 4% не визначилися з відповіддю.

Загальноросійське репрезентативне дослідження населення РФ віком від 18 років і старше (1 тис. 608 осіб) проводилося методом особистого інтерв'ю 22-28 серпня.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter