Мітингувальники на сцені встановили імпровізовану гільйотину та свинячу голову / УНІАН

Біля будівлі Національного банку України близько тисячі осіб вимагають відставки голови НБУ Якова Смолія та його заступниці Катерини Рожкової.

Як передає кореспондент УНІАН, в ці хвилини там відбувається мітинг.

На сцені перед входом до НБУ учасники акції встановили імпровізовану гільйотину та принесли свинячу голову.

Як повідомляє інформаційний портал «Стопкор», до акції "Зупинимо корупцію в НБУ" сьогодні долучилися українські "жовті жилети" – представники металургійних підприємств з Дніпропетровської, Запорізької та Кіровоградської областей. Серед них – Запорізький завод "Феросплав", "Нікопольський завод", "Марганецький ГОК", "Покровський ГОК", "ДніпроАзот", "Дніпровський металургійний завод", завод "Дніпровська сталь", "Побузький феронікелевий комбінат".

Читайте такожПід стінами НБУ влаштували флешмоб за відставку Смолія та Рожкової (відео)

Працівники обурені нищівною політикою Національного банку та вимагають сприяти розвитку важкої промисловості. Серед основних гасел: "Смолій, не грабуй народ", "Очистити злочинне керівництво НБУ", "Банківська система НБУ – економічний геноцид українців".

"Ми приїхали сюди з однією метою: висловити свій протест проти тієї політики, яку веде Нацбанк України. Внутрішнього ринку немає, зовнішній не працює. Ми – підприємства експортного напрямку, більша частина продукції йде на експорт. Та політика, яку веде Нацбанк з курсом валюти, нищівна для наших підприємств. Ми не отримуємо тих прибутків, на які розраховували, того, що закладено в бюджеті", – зазначає Микола Ковтун, працівник Запорізького заводу феросплавів.

Працівники заводів також зазначають, що найбільші металургійні підприємства, які наповнюють державний бюджет, знаходяться на межі зупинення, а 20 тисяч людей можуть залишитися без робочих місць.

"Сьогодні наші підприємства практично на межі зупинення. Скорочено обсяг продукції на 50%, люди ідуть на простій. Деякі – на 2/3 заробітної плати. За умов розвитку такої ситуації 20 із зайвим тисяч людей можуть залишитися без заробітної плати. Ми вимагаємо надавати допомогу металургійним підприємствам та сприяти їхній роботі, а не заважати й не ставити палки в колеса. Ми вимагаємо змінити політику Нацбанку щодо великих промислових підприємств, які наповнюють бюджет та платять податки. Ми приїхали надовго, будемо стояти, поки наші вимоги не виконають", – додав протестувальник.

Інформпортал нагадує, що під стінами НБУ акція проходить вже 12 днів.

Як повідомляв УНІАН, раніше Смолій перервав закордонне відрядження через інформацію про затримання чиновників НБУ.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram