Ілюстрація / REUTERS

Сервіс «Онлайн скарга для засуджених» буде впроваджуватись у рамках пілотного проекту в державній установі «Київський слідчий ізолятор».

Про це заявив міністр юстиції України Денис Малюська, повідомила прес-служба відомства.

«Ми хочемо надати особам, взятим під варту, та засудженим можливість подавати конфіденційні онлайн скарги на неналежне поводження чи умови тримання за допомогою спеціальної інформаційно-комунікаційної системи до Національного превентивного механізму, прокуратури та інших органів», – зазначив Малюська.

За його словами, потрібно припинити випадки неналежного поводження у СІЗО та в’язницях. Впровадження електронної скарги повинно створити ефективну систему протидії катуванням, жорстокому, нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню з ув’язненими.

Читайте такожВ Одеському СІЗО за три тижні померли четверо ув'язнених: один вчинив самогубство

«Ми нормативно врегульовуємо і дозволяємо цей механізм наказом Мін’юсту. На даний час однією з пілотних установ для реалізації цього механізму визначено державну установу «Київський слідчий ізолятор». В установі встановлено відповідне обладнання щодо пілотного відпрацювання механізму подання конфіденційної онлайн скарги ув’язненими», - поінформував міністр, наголосивши, що найближчим часом кількість електронних та комунікаційних сервісів для ув’язнених істотно зросте.

Зазначається, що наразі в Адміністрації ДКВС вже встановлено програмне забезпечення, яке дозволяє отримувати в електронному вигляді онлайн скаргу, в тому числі у форматі відеозвернення. Адміністрацією спільно з представниками ТОВ «Мережа-С» проведено пілотне відпрацювання зазначеної системи.

Як повідомляв УНІАН, раніше міністр юстиції України Денис Малюська анонсував масове закриття в’язниць та скорочення кількості персоналу, там де вони не заповнені засудженими.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram