этот материал доступен на русском

51% громадян погоджується на вступ України до НАТО – опитування

13:21, 21 січня 2020
Суспільство
135 0
Ілюстрація / REUTERS

Як передає кореспондент УНІАН, про це свідчать результати опитування фонду "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва та Центру Разумкова, представлені на прес-конференції на тему: "101-ша річниця Соборності України: що найбільше об'єднує і що роз'єднує українців".

Читайте такожМайже 70% українців проти надання російській мові статусу державної - опитування

Автори дослідження заявляють, що це "найвищий відсоток за весь час проведення опитувань".

"Позаблоковий статус України підтримують 26%, а 6% вважають, що потрібен військовий союз з Росією та країнами СНД", - йдеться в дослідженні.

Водночас щодо цього питання існують регіональні відмінності: вступ до НАТО майже одностайно підтримують на заході (80%) і більше половини населення в центральному регіоні (54%). Натомість, на півдні віддають перевагу нейтральному статусу (42%), так само і на сході (43%), при цьому на сході 13% вбачають гарантію безпеки у військовому союзі з Росією та країнами СНД.

У той же час, і на півдні, і на сході приблизно третина населення (відповідно 34% і 29%) віддає перевагу членству України в НАТО.

*** Загальнонаціональне дослідження було проведене фондом "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва спільно із соціологічною службою Центру Разумкова з 13 по 18 грудня 2019 року в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Було опитано 2017 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Для порівняння наводяться дані опитувань, проведених у різні роки фондом "Демініціативи" з Центром Разумкова та Київським міжнародним інститутом соціології.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter