День холостяка або 11.11 от— свято, яке за обсягами продажів обганяє такі всесвітньо відомі шопінг-події, як Чорна П’ятниця та Кіберпонеділок. З цієї нагоди поспілкувались із фахівцями компанії Meest China про те, чи справжні знижки, які шопінг-нюанси є в цей день та яка ж історія у свята.
Китайський розпродаж до 11.11 суттєво виводить з рівноваги сайти магазинів і торгових платформ, оскільки саме в цей день вже понад 30 років святкують День холостяка. Яким чином пов'язані ці дві події?
Річ у тім, що кількість чоловіків у Китаї переважає чисельність жінок. І за легендою, в 90-ті роки чотири студенти, не маючи пар, проводили вечори за грою в маджонг. Одного разу, 11 листопада, кістки постійно викидали їм комбінацію з чотирьох одиниць. Чотири одиниці символізують у китайській традиції самотність і відсутність пари. Студенти вирішили щороку відзначати в цю дату свій статус одинаків і вільне життя.
Ідея швидко розлетілася по всьому Китаю. Самотні китайські чоловіки залюбки проводили вечір 11 листопада в барах і караоке, весело розважаючись галасливими компаніями.
Звідки ж взялися знижки? Власники закладів у боротьбі за клієнтів стали пропонувати акції та святкові програми. За ними ідею підхопили торгові центри.
Свято вийшло на новий рівень, коли 2009 року до нього долучилася компанія Alibaba Group, що володіє найпопулярнішими маркетплейсами в Китаї. На них було запропоновано величезні знижки, які підняли продажі у декілька разів. А далі маркетинг зробив свою справу і 11.11 перетворився з внутрішнього китайського свята на міжнародний День шопінгу (який насправді триває не день, а подекуди й тиждень).
Тепер про те, чи справжні знижки. Якщо коротко — так. Шопінг у цей період — гарний привід зекономити. До нього можна ставитися, як до спорту, вишукуючи найрідкісніші товари чи найдешевші пропозиції, або як до розваги, хоча б раз на рік дозволяючи собі свободу скролити й відправляти у кошик усе, що сподобається, бо економія й справді значна.
А тепер про шопінг-нюанси, які не є виключенням і тут. Наприклад, якщо у вас розповсюджений розмір взуття чи одягу, то найчастіше їх розмітають ще в перші години розпродажів. І щоб вполювати собі щось, доведеться 11 листопада ледь не опівночі бігти замовляти бажанки.
Наступний нюанс — терміни доставки. Замовляючи що-небудь безпосередньо в День холостяка, будьте готові до того, що доведеться очікувати посилку довше, ніж зазвичай. І справа навіть не в сервісі доставки чи маршруті, а в тому, що на китайських продавців в цей день лягає додаткове навантаження.
Гнатись за мегазнижками, приуроченим 11 листопада чи ні — вирішувати вам. Але за будь-яких обставин шопінг в Китаї і в інші дні дозволяє придбати товари за вигідними цінами, навіть з урахуванням вартості доставки. Більше про те, як замовляти на китайських маркетплейсах читайте на сайті Meest China.