Контрабандні поставки сигарет з України до Польщі становлять до 40% усіх нелегальних "сигаретних" поставок в країну, які виявляють польські служби.

Про це УНІАН повідомило польське Міністерство фінансів, відповідаючи на запит агентства.

У міністерстві важко відповісти, скільки контрабандних сигарет з України потрапляє на польський ринок, зазначивши, що нерідко українські сигарети потрапляють на територію ЄС через Білорусь і навіть Литву.

"Орієнтовно можна сказати, що, залежно від року, близько 30-40% усієї контрабанди сигарет до Польщі йде з України", - відзначили в Мінфіні.

За інформацією Мінфіну, минулого року всі польські служби виявили усередині країни і на межах держави близько 680 млн. штук контрабандних сигарет вартістю близько 110 млн. доларів (за поточним курсом 1 дол. = 3,1 злот.).

Обсяги виявленої контрабанди за кількістю зменшилися приблизно на 50 млн. штук, або на 7%, проте у ціновому вираженні - за рахунок підвищення середньої ціни пачки сигарет на 10% до близько 3,2 злот. - збільшилися.

За даними міністерства, за перший повний рік членства Польщі в Євросоюзі у 2005 році всі служби виявили 530 млн. контрабандних сигарет, а в наступні роки їх кількість щороку збільшувалася, досягнувши в 2009 році рекордних більш як 780 млн. штук.

Міністерство відзначило, що до 80% усієї контрабанди виявляють співробітники підконтрольної Мінфіну митної служби, також контрабанду виявляють прикордонники і поліція.

Згідно з наданими агентству даними, митники минулого року виявили майже 510 млн. сигарет порівняно з 110 млн. у 1999 році і близько 240 млн. в 2003 році - перед вступом Польщі в ЄС (у травні 2004 року).

Як повідомляв УНІАН, прикордонна служба Польщі минулого року виявила близько 170 млн. контрабандних сигарет на суму 24 млн. доларів.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram