Середа,
23 серпня 2017
Наші спільноти

Українські миротворці отримують до 3 тис. доларів, але це і все

Заробітна плата українських миротворців з 2005 року зросла у 4-5 разів, але учасники миротворчих операцій фактично не мають ніякого соціального і правового захисту.

Як передає кореспондент УНІАН, про це на прес-конференції заявив голова Ради Всеукраїнського об’єднання “Союз учасників миротворчих операцій” Сергій Грабський.

«В Іраку у 2005 році отримували 600-800 доларів на місяць - це вже були гроші. Соромно казати, що, будучи в Іраку, менше нас тільки монголи отримували», - сказав С.Грабський.

Він наголосив, що на сьогодні зарплата миротворців приблизно у 4-5 разів вища, ніж у 2005 році в Іраку.

«В Ліберії та Конго наші хлопці отримують по 3 тисячі доларів», - зазначив С.Грабський.

Водночас С.Грабський заявив, що Україна не надає належного соціального захисту миротворцям.

“Ситуація складається так, що на сьогоднішній день учасники миротворчих операцій фактично не мають ніякого соціального і правового захисту. Вони є, власне, ніхто. Єдине, що засвідчує їх причетність до миротворчих операцій, - це запис в особовій справі, за яким місяць служби в миротворчій місії рахується за три місяці нормальної служби”, - сказав С.Грабський.

У зв’язку з цим він наголосив, що держава й особливо суспільство не сприймають миротворців як окрему соціальну групу, яка приносить державі гроші та підвищує її імідж у світі. За словами С.Грабського, після виходу на пенсію українські миротворці не мають ніякого соціального захисту, незважаючи на те, що вони мають можливість, зокрема, проходити лікування.

Також гостро стоїть проблема забезпечення миротворців житлом та розмір оплати за їхню службу, додав він.

С.Грабський повідомив, що за роки незалежності України близько 40 тисяч українських миротворців брали участь у миротворчих операціях в багатьох країнах світу. За цей період Україна отримала від ООН 500 млн дол.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку