Кремль використовує російське православ'я в Україні для досягнення власних цілей / фото ua.depositphotos.com

Українська розвідка звернула увагу на загрозу формування парамілітарних угруповань під крилом Російської православної церкви в Україні, також відомої як Українська православна церква Московського патріархату.

Про це написав голова Служби зовнішньої розвідки Валерій Кондратюк у своїй статті для dt.ua.

Йдеться про активізацію діяльності проросійських "козачих" організацій, які намагаються на місцевому рівні дублювати функції поліції з охорони громадського порядку. Такі випадки фіксувалися, зокрема у Київській, Вінницькій та Запорізькій областях.

Читайте такожВ МЗС України пояснили, чому не можна розривати дипвідносини з Росією

Голова СЗР констатує, що Кремль активно використовує російське православ'я в Україні для досягнення власних цілей.

"Одна з форм кремлівського тиску на нашу державу - просування ідеї "русской православной церкви". Російські спецслужби, маючи важелі тиску на релігійну сферу, використовують РПЦ одночасно і як "жорстку" (інспірація протестних акцій, що можуть легко перерости в показові зіткнення з правоохоронцями або провокаторами), і як "м’яку" силу (вплив на уми вірян). На цьому напрямі Росія використовує всі наявні технології для протидії процесові становлення Православної Церкви України, маніпулюючи почуттями українських віруючих і намагаючись усіляко зберегти свій вплив на них", - пише Кондратюк.

Як повідомляв УНІАН, за словами Кондратюка, Росія розгорнула війська навколо України, які налічують майже 80 тисяч бійців, і вторгнення до України для Кремля – лише питання часу.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram