этот материал доступен на русском

Голова Мін'юсту прокоментував проблему катувань у виправних колоніях

01:26, 07 червня 2020
Суспільство
5926 0
За два роки технології забезпечать відсутність катувань у колоніях / фото УНІАН

В інтерв’ю Радіо Свобода він пояснив, що колонії умовно поділяються на "чорні" (фактично контрольовані криміналітетом) та "червоні" (контрольовані адміністрацією).

За словами міністра, деякі заяви про катування можуть бути пов'язані саме з протистоянням кримінального світу та адміністрацій тюрем.

"Злочинний світ хотів би зробити, щоб "чорними" стали всі тюрми. А адміністрація хотіла би взяти під свій "ніготь" і зробити усіх цирковими тваринками, "чорні" тюрми так само. Відповідно вкрай часто те, що виливається в медіа, наприклад, як бунт, просто нерозумний бунт злочинців, іноді насправді це не так. До них дійсно погане ставлення, їх дійсно погано годують або у них складні умови. Те ж саме і зворотне відбувається. Якщо засуджені кричать, що їх катують, іноді це може бути не тому, що їх реально катують, а тому, що вони хочуть змінити владу в колонії", - сказав він.

Зокрема в Олексіївській колонії, за даними міністра, дійсно були випадки знущань та катувань, але є і "елемент провокації", адже Олексіївська колонія - одна з "червоних".

Читайте такожМіністр юстиції перевірив колонію в Харкові, де засуджені скаржилися на тортури (фото, відео)

Коментуючи заяви про випадки катувань у Бердянській колонії №77, Малюська зазначив, що можливість підтвердити звинувачення на адресу адміністрації з’явиться після встановлення всіх фактів.

"Ми маємо справу не з янголятками, а зі злочинцями. І злочинці, повірте, не зовсім ті люди, які будуть завжди боротися за добро і говорити правду. Це не змінює того факту, що у нас катування є", - зауважив міністр.

За словами Малюськи, серед працівників колонії зустрічаються, окрім інших, і "садисти, які просто задовольняють якісь свої психологічні потреби, перебуваючи у тюрмах". Для протидії їм він планує застосувати бодікамери на додачу до відеоспостереження.

"Вже зараз більшість тюрем обладнані системою відеоспостереження. Це не настільки ефективно, як бодікамера, тому що розмови не записуються. Часто зрозуміти, що врешті-решт відбувається внаслідок відеоспостереження, не так вже й просто. Іноді це спостереження вимикається типу з "технічних причин". Існують проблеми. Але зараз вже технологічні засоби є настільки гарні, що я можу з впевненістю сказати, що роки за два технології забезпечать нам відсутність катувань", - прогнозує він.

Раніше УНІАН повідомляв, що правоохоронці повідомили про підозру сімом ув'язненим, причетним до бунту, що стався в травні 2019 року в Південній виправній колонії (№51), розташованій в Одесі.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter