Шкарлет - Зеленський доручив скандальному міністру призначати премії науковцям / Фото УНІАН, Віктор Ковальчук

Президент Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів міністра освіти й науки Сергія Шкарлета до складу Комітету з державних премій у галузі науки й техніки.

Відповідний указ розміщено на сайті Офісу президента.

Читайте такожЧленів комісії, яка не знайшла плагіату в дисертації Шкарлета, звинуватили у плагіаті

Зеленський призначив Шкарлета заступником голови комітету, а головою – президента Національної академії наук Анатолія Загороднього.

При цьому Зеленський припинив членство у складі Дегтярева, Патона, Самойленка, Фоміна.

Скандал з призначенням Шкарлета: що відомо

  • Кандидатуру Шкарлета на посаду міністра освіти депутати підтримали на засіданні 17 грудня. Профільний комітет напередодні не рекомендував це призначення.
  • Під час складення Шкарлетом присяги частина залу кричала «Ганьба», а частина гучно аплодувала.
  • Тоді нардепи заявили про намір оскаржувати рішення, оскільки є сумніви щодо прозорості голосування.
  • Пізніше студенти й викладачі провели акцію протесту СТОП Шкарлет, на що новопризначений міністр відреагував фразою: «Я не сперечаюся з ними. Радіо не переговориш».

Сергій Шкарлет: що відомо про нового міністра

  • Шкарлет народився 19 жовтня 1972 року. Він навчався у Київському політехнічному інституті, спеціальність «Математичне забезпечення системи автоматизації», у Фінансово-економічному інституті при Чернігівському технологічному інституті, спеціальність «Облік і аудит». Також навчався в аспірантурі Міжнародного науково-технічного університету, спеціальність – «Підприємництво, менеджмент та маркетинг», а також у докторантурі Національного авіаційного університету, спеціальність – «Економіка та управління підприємствами».
  • Був ректором Чернігівського інституту інформації, бізнесу і права Міжнародного науково-технічного університету імені академіка Юрія Бугая, а також ректором Чернігівського національного технологічного університету.
  • Напередодні призначення Шкарлета в міністерство, у червні 2020-го, у членів профільного комітету ВР виникли питання щодо наявності плагіату в його дисертаціях та «політичної заангажованості» через інформацію ЗМІ про те, що в минулому він був членом Партії регіонів.
  • Науковці виявили у його працях понад 87% скопійованих цитат інших авторів, які сам в.о. міністра як цитати не вказував. Подекуди збігалися цілі абзаци.
  • Сам же Шкарлет згодом пояснив, що наукові роботи, у яких громадськість виявила плагіат, були написані або у співпраці з іншими вченими або лише за його редактури.
  • Після призначення Шкарлета в МОН не стихають студентські протести.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram