У МЗС підкреслили, що Російська Федерація порушує норми міжнародного права / 161.Ru

У Міністерстві закордонних справ висловлюють рішучий протест у зв'язку із призовом Російською Федерацією на військову службу українських громадян у тимчасово окупованому Криму.

Про це йдеться у заяві, оприлюдненій прес-службою відомства.

У МЗС нагадали, що, згідно з міжнародним гуманітарним правом, зокрема Конвенцією про захист цивільного населення під час війни, державі-окупанту забороняється примушувати осіб служити в її збройних або допоміжних силах, а також чинити тиск і вести пропаганду на користь добровільного вступу до армії.

«Російська Федерація порушує норми міжнародного права, здійснюючи призов захищеного населення до збройних сил РФ, переслідуючи у кримінальному порядку осіб, що відмовляються від такої служби, а також проводячи масові військово-пропагандистські заходи із залученням населення всіх вікових категорій, включно з неповнолітніми, в умовах стрімкого поширення коронавірусного захворювання COVID-19», - сказано у заяві.

У МЗС зауважують, що від початку окупації Росія провела вже 11 кампаній, під час яких близько 25 тис. осіб були незаконно призвані у збройні сили РФ.

«РФ має припинити такі правопорушення та неухильно дотримуватись зобов’язань держави-окупанта», - заявили у відомстві та закликали світову спільноту належним чином відреагувати на порушення міжнародного гуманітарного права та прав людини на тимчасово окупованих територіях України.

Читайте такожВ Україні стартував осінній призов до армії

Вас також можуть зацікавити новини:

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram