Відкриття нового терміналу А в аеропорту "Київ" / Фото УНІАН

Міжнародний аеропорт «Київ» ім. Ігоря Сікорського (Жуляни) ввів в експлуатацію термінал «А», розширений на 9,5 тис. кв. м - до 23,7 тис. кв. м.

Читайте такожВ аеропорту "Київ" можуть обмежити польоти у нічний час

Як передає кореспондент УНІАН, про це журналістам повідомив засновник інвестиційної групи UFuture Василь Хмельницький, співвласник керуючої компанії аеропорту.

«Ми ухвалили рішення розширити міжнародний термінал, щоб пасажири не стояли в чергах в пікові години. Наша група системно реінвестує прибуток у розвиток аеропорту й лише в поточну реконструкцію нового терміналу вклала 630 млн гривень», - сказав він.

Хмельницький зазначив, що розширення терміналу дозволить приймати та відправляти вдвічі більше пасажирів, а також покращить комфорт перебування в аеропорту.

«До цього термінал «А» міг обслужити до тисячі пасажирів на годину. Відповідно, ці пасажири витрачали на проходження формальностей хвилин 50-60. Після розширення терміналу вони можуть проходити всі формальні процедури вдвічі швидше», - сказав він.

Розширений термінал А в аеропорту "Київ" / Фото УНІАН

Крім цього, Хмельницький повідомив, що на привокзальній площі перед новим крилом терміналу побудовано новий паркінг на 135 паркомісць, що збільшило паркінг аеропорту на 40%.

Також, він розповів, що в майбутньому планується ще більше розширити термінал, однак строків не назвав.

Кафе в аеропорту "Київ" / Фото УНІАН

Як повідомляв УНІАН, аеропорт «Київ» ім. Ігоря Сікорського (Жуляни) планував завершити розширення терміналу "А" на 9,5 тис. кв. м у травні 2019 року.

Міжнародний аеропорт «Київ» ім. Ігоря Сікорського, другий в Україні за величиною пасажиропотоку, в січні-квітні цього року, порівняно з аналогічним періодом 2018 року, збільшив пасажиропотік на 36,5% - до 854,4 тис. осіб.

Аеропорт «Київ» ім. І. Сікорського є одним із найстаріших аеропортів України й працює з 1924 року. В 2012 році було завершено реконструкцію аеропорту та будівництво відразу кількох нових терміналів, включаючи центральний термінал «А» і віп-термінал для бізнес-авіації.

Довідка УНІАН. UFuture - інвестиційна група, яка об'єднує компанії та соціальні проекти українського підприємця Василя Хмельницького. До складу групи UFuture входять девелоперська компанія UDP, що спеціалізується на великих інфраструктурних проектах, другий найбільший у країні міжнародний аеропорт «Київ» ім. І. Сікорського, національний оператор зовнішньої реклами «РТМ-Україна», індустріальний парк «Біла Церква». Група також розвиває інноваційні бізнеси, такі як UDP Renewables, яка створює під ключ і розвиває під своїм управлінням сонячні електростанції, фармацевтична компанія «Біофарма», інноваційні парки UNIT.City і LvivTech.City.