Понад 2,5 млн громадян України скористалися спрощеним порядком поїздок до Європи / фото УНИАН

Майже 3 млн українців за два роки скористалися безвізовим режимом з Євросоюзом.

Про це повідомляє Держприкордонслужба.

Нагадується, що два роки тому, 11 червня 2017 року, офіційно набув чинності безвізовий режим між Україною та Європейським Союзом.

З початку дії безвізового режиму українці здійснили до країн ЄС 42,6 млн поїздок.

Читайте такожСьогодні українському безвізу із ЄС виповнюється два роки

9,2 млн громадян України перетнули кордон за біометричними паспортами, із них майже 3 мільйони українців прямували без віз, з новими біометричними паспортами, тобто скористалися режимом безвізу.

Найбільша кількість українців - понад 1 млн осіб перетнули кордон із Польщею.

Також активно українці подорожували за безвізовим режимом через ділянки кордону з Угорщиною та Румунією – у цих пунктах пропуску кордон перетнули понад 350 тис. та більш як 245 тис. осіб відповідно. Близько 226 тис. осіб перетнули кордон зі Словаччиною.

Крім того, майже 1 млн українців скористалися авіаційним сполученням. Тоді як морське сполучення є найменш популярним, адже у такий спосіб перетнуло державний рубіж лише близько 500 осіб.

У Держприкордонслужбі зауважили, що загалом за другий рік безвізу (з 11.06 2018 по 11.06.2019) зафіксовано 2,35 млн поїздок українців-безвізовиків, що у 4,2 рази більше, ніж за перший рік (з 11.06 2017 по 11.06.2018) - 560 тис. осіб.

«Це свідчить про те, що все більше українців віддають перевагу безвізовим поїздкам (виключно за біометричними паспортами), особливо з погляду на закінчення терміну дії віз, що були видані до 11 червня 2017 року», - додали у відомстві.

Також у ДПСУ зазначили, що в межах компетенції служба виконала всі завдання, які були визначені планом дій щодо лібералізації ЄС візового режиму для України.

Наразі 157 пунктів пропуску через державний кордон обладнано засобами біометричного контролю та підключено до баз даних Інтерполу, а сучасні технічні засоби дозволяють автоматично перевіряти всі типи біометричних документів.

Як повідомляв УНІАН, 11 червня 2017 року набуло чинності рішення Ради Євросоюзу про запровадження безвізового режиму для громадян України, які здійснюють короткострокові поїздки до 30 країн ЄС і Шенгенської зони. Згідно з умовами, українці не повинні шукати притулку або намагатися працевлаштуватися. Це буде порушенням європейського законодавства. Також українці для відвідування країн Євросоюзу повинні довести мету своїх поїздок.

Україні для запровадження безвізового режиму з ЄС необхідно було виконати 144 вимоги. У Євросоюзі неодноразово наголошували, що українці виконали всі умови.