Блогер першим із українців здійснив навколосвітню подорож / фото Artemy Surin, Facebook

В Україну повернувся відомий блогер Артемій Сурін, який першим із українців здійснив навколосвітню подорож.

Як повідомили УНІАН у прес-службі Південного регіонального управління Державної прикордонної служби України, вчора прикордонники першими зустріли Суріна, який прибув поромом до морського порту «Чорноморськ» (Одеська обл.).

Читайте такожВ Одеській області через бойові стрільби на два дні закриють частину популярних пляжів

Відео дня

«Вчора повернувся Артемій Сурін - мандрівник, бренд-посол України, який вперше в історії України здійснив кругосвітню подорож. Морський паром «Грейсвальд», на борту якого Сурін вирушив до українського берега з грузинського Батумі, прибув до «Чорноморська», - повідомили в прес-службі.

Як зазначається, на поромній переправі мандрівника зустріли прикордонники Одеського загону на чолі з начальником управління прикордонного контролю Адміністрації Держприкордонслужби Юрієм Лисюком. Серед тих, хто зустрів, була генеральний директор Книги рекордів України Ганна Крисюк.

Відзначається, що подорож під назвою Big Circle стартувало 15 жовтня 2018 року і тривало 280 днів.

«Вперше в історії країни українець здійснив кругосвітню подорож за канонами Лондонського королівського географічної спілки: побував на всіх шести континентах, у 40 країнах і перетнув всі меридіани планети, не скориставшись жодним літаком. Також Сурін двічі перетнув екватор і подолав 100 тис. км землею, річками, морями і океанами», - повідомили в управлінні.

Представники Національного реєстру України здійснили офіційну перевірку можливих рекордів.

За даними відомства, після відповідних формальностей зафіксовані рекорди будуть автоматично передані в Книгу рекордів Гіннесса, і представлені в більш ніж 25 країнах світу.

Під час заходу Сурін розповів про свою подорож, представив фото-відео карту руху, і поділився враженнями про свій арешт за обвинувачення в шпигунстві і тюремному ув'язненні в Ірані.

За словами Крисюк, зафіксовано три рекорди України в категорії «Подорожі», які встановив відомий український блогер - обігнув Землю за 280 днів, перетнув 6 континентів без авіаперельотів, здійснив кругосвітню подорож і зняв його з дрону.