Поради друзів та соцмережі – найпопулярніші джерела інформації щодо подорожей / фото REUTERS

Найчастіше українці беруть до уваги поради друзів та родичів, що мешкають в Україні, плануючи туристичні подорожі.

Про це свідчать результати аналізу джерел інформації, на які покладаються сучасні мандрівники перш ніж запланувати свої подорожі, проведеного Державним агентством розвитку туризму (ДАРТ) перед початком нового туристичного сезону 2022 року.

Другим за важливістю дієвим інструментом для планування мандрівок українці вважають соцмережі. На третьому місці – поради друзів та родичів, які мешкають за кордоном, на четвертому – YouTube-контент про мандрівки, на п'ятому – вибір без вибору, оскільки це робочі чи бізнес-поїздки. Закривають топ-6 телепрограми, присвячені подорожам.

Читайте такожРятувальники розповіли, як користуватися мобільним додатком "Порятунок в горах"Водночас, серед 30% опитаних респондентів, які обрали соцмережі як головну допомогу при прийнятті рішення щодо подорожі, найпопулярнішим джерелом інформації виявився Facebook. При цьому чим старші люди, тим частіше вони його використовують: якщо серед людей віком 15-24 таких лише 31%, то у категорії 35-44 їх уже 84%, а у категорії 55-64 – 87%.

Ситуація діаметрально протилежна з Instagram. Ним, як інструментом для планування подорожей, користується насамперед молодь: віком від 15 до 25 років – 84%, віком від 25 до 34 – 58%, віком 55-64 – всього 22%.

Що ж до месенджерів, які останніми роками виконують також функцію соціальних мереж з різноманітним контентом, тенденції відрізняються за віковим показником. Viber частіше використовують люди старшого віку (10% у віці 15-24 та 29% у віці 65-70), а Telegram – навпаки (21% у віці 15-24 та 15% у віці 65-70).

Водночас, згідно з результатами дослідження, найменш популярними при прийнятті рішень щодо мандрівок виявились Tik Tok та Twitter – Їх наші співвітчизники поки майже не використовують для того, щоб надихатися на нові подорожі. Втім, Tik Tok є популярнішим, ніж Twitter, а надто – серед молоді.

Звідки українці беруть натхнення на подорожі / фото facebook.com/DARTUkraine

У свою чергу голова Державного агентства розвитку туризму України Мар'яна Олеськів зауважила, що зібрані аналітичні дані цілком підтверджують: діджитал-реклама і промо є основним шляхом для заохочення подорожувати до тієї чи іншої локації.

"Минулого року ми розпочали масштабну діджитал-промокампанію внутрішнього туризму в Україні серією відеороликів та банерної реклами, охопивши близько 30 мільйонів українців. Таке ж велике охоплення маємо по іноземній аудиторії – десятки мільйонів людей побачили український туристичний продукт і приїхали до України. Наше завдання на новий сезон – стимулювати подорожі Україною ще більше", – заявила Олеськів.

Водночас, зазначають у Держтуризму, іноземці виваженіше та економніше планують свої мандрівки. Тому перші три фактори, на які вони звертають увагу – це доступність локації, обраної для мандрівки, вартість перельоту, проживання та погодні умови. Також важливою для них є різноманітність заходів для дозвілля.

Також у ДАРТ нагадали, що згідно з даними опитування, 56% українців, плануючи свій відпочинок за кордоном, скористалися допомогою надавачів туристичних послуг – туроператорів та турагенств. Самостійно свої мандрівки планували 44%.

Як повідомляв УНІАН, у 2021 році українці здійснили 14,7 мільйона закордонних туристичних подорожей. Найчастіше протягом року українці мандрували до країн Європи – 42%, до Туреччини – 28% та Єгипту – 21%".