На окупованому Донбасі були виявлені російські засоби радіоелектронної боротьби / фото УНІАН

Спостерігачі Спеціальної моніторингової місії Організації з безпеки і співробітництва в Європі заявляють, що помітили близько 30 різних гаубиць на окупованій частині Донбасу.

Як повідомляється у звіті місії станом на 19:30 18 березня, опублікованому сьогодні на сайті ОБСЄ, місія продовжила здійснювати моніторинг відведення озброєння, передбаченого Мінським меморандумом, а також комплексом заходів із виконання Мінських угод і доповненням до нього щодо відведення танків з озброєнням калібру до 100 мм.

Зокрема, у непідконтрольних уряду України районах було помічене озброєння, розміщене з порушенням визначених координат для його відведення.

Зазначається, що 14 березня безпілотний літальний апарат СММ малого радіуса дії виявив 16 самохідних гаубиць (2С1 «Гвоздика», 122 мм), 14 буксируваних гаубиць (Д-30 «Жаба», 122 мм) і 3 протитанкові гармати (МТ-12 «Рапіра», 100 мм) на полігоні біля населеного пунку Бугаївка (37 км на південний захід від Луганська); та одну протитанкову гармату (МТ-12) поблизу Перевальська (38 км на захід від Луганська).

Читайте такожУкраїнські військовики ліквідували двох окупантів та знищили дві ворожі БМП на Донбасі

Також 17 березня безпілотник СММ малого радіуса дії виявив 6 танків (ймовірно Т-64) і, ймовірно, одну самохідну гаубицю (2С3 «Акація», 152 мм) у Луганську.

Крім того, було виявлене озброєння, розміщене за лініями відведення, але й за межами виділених місць зберігання озброєння.

14 березня безпілотник СММ малого радіуса дії виявив 11 танків (Т-64), на одному з яких не було ствола, на полігоні поблизу Шимшинівки (27 км на південний захід від Луганська) та 25 танків (Т-64), на одному з яких бракувало ствола, 9 буксируваних мінометів (2Б11 «Сани», 120 мм) і 4 зенітні ракетні комплекси (9K35) на полігоні неподалік від Бугаївки.

Також на окупованому Донбасі були виявлені російські засоби радіоелектронної боротьби. Безпілотник СММ малого радіуса дії виявив автоматизовану станцію перешкод (Р-330Ж «Житель») на автомобілі «КамАЗ-4310» і комплекс радіоелектронної боротьби («Тірада-2») неподалік від населеного пункту Южна Ломуватка (60 км на захід від Луганська).