этот материал доступен на русском

В РНБО розповіли про можливість силового звільнення Донбасу

13:47, 20 січня 2020
Війна
1960 0
Заступник секретаря РНБО Сергій Кривонос / фото УНІАН

Про це розповів заступник секретаря Ради національної безпеки й оборони України Сергій Кривонос в інтерв’ю "Донбас Реалії".

За його словами, ЗСУ мають бути готові до силового звільнення Донбасу.

"Моя думка: Збройні сили України повинні бути готові до силового звільнення територій Донбасу, якщо буде ухвалено таке політичне рішення… Наскільки це буде можливо залежить вже від роботи політиків на рівні підтримки інших держав. Тому що, якби не було підтримки Хорватії з боку країн НАТО, то не було б і хорватського сценарію", - зазначив Кривонос.

Заступник секретаря РНБО підкреслив, що все залежить від того, наскільки будуть підготовлені ЗСУ.

Читайте такожРНБО затвердила один з п'яти сценаріїв реінтеграції Донбасу

"Варіант не виключається, якщо буде ухвалене політичне рішення. Все залежить від того, наскільки ми підготуємо свої Збройні сили. А ми повинні бути готові до цього і займаємося відпрацюванням зі звільнення нашої, підкреслюю, нашої землі. Ми не захоплюємо чужі землі, ми звільнюємо свої землі", - сказав він.

Також Кривонос зазначив, що є комплекс заходів, які необхідно провести перш ніж ухвалити таке рішення.

"Перше - це продовження політичного руху на продовження і посилення санкцій щодо Російської Федерації. Друге - створення надійної системи територіальної оборони. Третє - посилення нашої армії і здатності її вести активні наступальні дії", - наголосив Кривонос.

"І в тому випадку, коли цей комплекс заходів буде виконаний, і коли є політичні рішення щодо Росії - поки Росія категорично не хоче їх виконувати - тоді за рахунок посилення санкцій і послаблення Росії, ми повинні розуміти, що у нас є можливість звільнити свої території силовим шляхом. У разі, якщо Росія нічого не буде робити, щоб підтримати підрозділи сепаратистів. Це цілий комплекс, і в тому числі міжнародна підтримка повинна до цього йти. І це треба готувати і до цього треба готуватися самим. Це не за місяць-два проводиться, але це можливо", - додав він.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter