Донбасу через військовий конфлікт, який не припиняється, загрожує хімічна катастрофа - ООН

18:04, 10 листопада 2017
Війна
619 0

Україна ризикує зіткнутися з новими погрозами хімічної катастрофи й забруднення води в результаті ескалації конфлікту поблизу об'єктів водопостачання на Донбасі.

фото: УНІАН

Україна ризикує зіткнутися з новими погрозами хімічної катастрофи й забруднення води в результаті ескалації конфлікту поблизу об'єктів водопостачання на Донбасі. Про це заявили спеціальні доповідачі ООН Баскут Тунчак і Лео Хеллер.

"Ми стурбовані недавніми повідомленнями про артилерійські обстріли в регіоні поряд з водними установками, що містять хлорний газ та інші небезпечні хімічні речовини", - заявили експерти, звернувши увагу на можливі "спустошливі наслідки", якими загрожує пошкодження контейнерів з хімікатами для населення і навколишнього середовища.

Читайте такожТорецьку загрожує техногенна катастрофа через затоплені шахти – українська сторона СЦКК

Представники ООН підкреслюють, що використання будь-якого токсичного хімічного речовини, включаючи хлор, знаходиться під забороною згідно з конвенцією про заборону хімічної зброї".

Як повідомляв УНІАН, гідрогіолог розповів, що закриття вугільних шахт на Донбасі загрожує масштабною екологічною катастрофою.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter