Андрій Веселовський розповів важливу інформацію щодо саміту миру / колаж УНІАН з фото REUTERS та скріншоту

Глобальний саміт миру, запланований на початок літа, проводитиметься для того, щоб була вироблена спільна світова позиція щодо проведення переговорів з РФ у майбутньому.

Цей захід не про переговори з Росією, розповів дипломат Андрій Веселовський в ефірі каналу "Київ24". "…цей саміт про вироблення спільної світової позиції щодо подальших переговорів з Росією. Тобто цей саміт - це формулювання тих умов, на яких Росію будуть змушувати до миру…", - сказав експерт.

Відео дня

Мирні переговори з РФ сьогодні у центрі уваги - що треба знати

Глобальний саміт миру запланований у Швейцарії на 15-16 червня. Він організований за ініціативою української сторони. Президент Володимир Зеленський попереджав, що російська влада прагне цей захід зірвати.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба сказав, що Росію не запросили на саміт миру, оскільки від держави-агресора не можна зараз домогтися сумлінних дій. 

Очільник МЗС додав, що є два способи, якими росіян можна змусити сумлінно діяти - домогтися успіхів на полі бою чи створити коаліцію країн, які поділяють одні й ті самі принципи та підходи.

У Кремлі вже відреагували на те, що Росію не запросили на мирні переговори. Прес-секретар диктатора Володимира Путіна Дмитро Пєсков натякнув, що без РФ захід "несерйозний".

Вас також можуть зацікавити новини: