Володимир Фесенко висловився про можливість переговорів між Україною та Росією / колаж з фото УНІАН та скріншоту

До кінця 2024 року і не менше ніяких переговорів про мир не буде.

Про це сказав голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко в коментарі агентству УНІАН. Він зазначив, що на сьогодні немає ніякого примусу України Заходом, щоб ми домовлялися з Путіним, але можливість переговорів в майбутньому не виключається. За його словами, багато політиків кажуть, що переговори треба буде починати із сильних позицій.

"У Росії на даний момент є військова перевага. На сьогодні переговорів немає, а є тільки галас навколо цієї теми. Є заяви Путіна щодо вимог до України, які, по суті, передбачають капітуляцію. І для нас це неприйнятно. До кінця року і не менше ніяких переговорів про мир не буде. Різні ініціативи, консультації, заяви будуть. І не більше", - наголосив Фесенко.

Відео дня

За його словами, в разі приходу до влади в США Дональда Трампа, може розпочатися підштовхування України до переговорів з Росією, але це не означає, що вони мають бути на російських умовах.

"Буде тиск і на Україну, і на Росію, щоб погодились на припинення бойових дій по лінії фронту. На Україну будуть тиснути, погрожуючи припиненням постачання зброї. Помічники Трампа кажуть, що якщо Путін не буде погоджуватися, то тоді треба посилювати постачання зброї для України. І це було б для нас прийнятним варіантом. Але зараз не можна стверджувати якою буде політика Трампа в разі обрання його президентом США", - зазначив експерт.

Фесенко сказав, що як не парадоксально, але Путін нашкодив прем'єр-міністру Угорщини Віктор Орбану, який намагається просувати свої мирні ініціативи і переконати західних політиків, що Путін хоче миру і хоче домовляти. Поки Орбан носиться з цією ідеєю, Росія здійснює удари по лікарнях і житлових будинках Києва та інших міст. "Це може здаватися парадоксальним, алогічним, але насправді це відображає традиційну путінську логіку поведінки - він однією рукою тримає оливкову гілку миру, а іншою рукою посилює війну. Логіка Путіна така - примушувати до миру на своїх умовах, а під час мирних переговорів завжди починає активні бойові дії", - зазначає експерт.

Він наголосив, що для Путіна ідея Орбана неприйнятна, і він дав зрозуміти йому, що не погоджуватиметься на такий сценарій і план. "Путін не хоче заморожування війни. Путін хоче капітуляції України. Він хоче миру на основі односторонніх і великих поступок України з цілої низки питань. Це шантаж, який Путін посилює обстрілами українських міст, мирних жителів і активізацією наступальних дій", - зазначає Фесенко.

У центрі уваги мирні переговори - сьогодні це варто знати

Як повідомляв УНІАН, на початку липня прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан побував спочатку в Україні, а далі в Росії та Китаї, потім – в США. Він висуває ідею припинення вогню в Україні.

Вчора, 9 липня, речник Європейською комісією Ерік Маммер зазначив, що офіційний Будапешт перед візитом Орбана до РФ та Китаю ніяк не контактував із ЄК. За його словами, коли хтось виступає посередником, то це відбувається тому, що обидві сторони попросили про медіацію. Але українці точно не зверталися до нього з проханням про посередництво.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг зазначив, що немає жодних ознак, що російський диктатор Володимир Путін готовий відмовитися від війни проти України та розпочати ведення переговорів про мир.

Він сказав, що саме Україні вирішувати, якими будуть прийнятні умови для мирних переговорів і будь-якого переговорного рішення, оскільки Україна є суверенною і незалежною державою.

Вас також можуть зацікавити новини: