Сергій Лавров / REUTERS

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявляє, що на окуповані території Донбасу російська зброя потрапляє "контрабандою".

Як передає власний кореспондент УНІАН у РФ, про це він сказав на прес-конференції за підсумками переговорів глав МЗС країн "нормандського формату".

"Щодо танків і артилерії, всюди, і про це ми говоримо давно, всюди, де є конфлікти, з'являється контрабандна зброя", - сказав Лавров, відповідаючи на прохання УНІАН роз'яснити слова президента РФ Володимира Путіна про те, що російські бойовики на Донбасі отримують військову техніку з країн, які "їм симпатизують".

На уточнююче запитання, які країни, крім Росії, поставляють до регіону озброєння, Лавров відповів: "Хто вам сказав, що Росія поставляє? Російська зброя доступна в усьому світі - і Калашников, і артилерійські системи виробляються в тому числі в Східній Європі, в цілій низці інших країн. Ця зброя гуляє по всьому світу досить вільно".

Читайте такожБойовики на Донбасі здійснили 15 обстрілів, є поранений

Як повідомляв УНІАН, 19 грудня 2019 року Путін заявив, що російські бойовики на Донбасі отримують військову техніку з країн, які "їм симпатизують".

"Що стосується виведення іноземних військ - там немає іноземних військ, там є місцеві сили самооборони - вони складаються з місцевих жителів", - зазначив Путін.

"Мені весь час ставлять питання: звідки у них танки, важка артилерія? Послухайте, в багатьох гарячих точках світу відбуваються різного роду конфлікти та бойові дії, причому із застосуванням танків, артилерії й так далі. Звідки це? Мабуть, від тих структур і держав, які їм симпатизують, але це їхня техніка, а не іноземна. Хочу звернути на це взагалі увагу", - підкреслив Путін.