Петро Черник заявив, що Третя світова війна вже почалася / кадр з відео

Кремлівска пропагандистка Ольга Скабєєва заявила, що базування переданих Україні винищувачів F-16 на території країн НАТО означатиме початок Третьої світової війни. Проте вона вже почалася, вважає військовий експерт і полковник запасу ЗСУ Петро Черник. 

"Третя світова почалася, хочемо ми цього чи не хочемо. Ялтинська система міжнародних відносин зруйнована в нуль. То хіба п'ята система намалюється по-іншому, окрім великого світового протиборства?" – заявив він в ефірі "24 каналу".

За словами експерта, усе залежить від того, де саме будуть точитися основні бої. 

Відео дня

"Моя особиста позиція, що ми зараз десь у жовтні 1939 року. Якби тоді британці, французи і особливо американці дійсно проявили справжню політичну волю, Гітлера можна було ще задушити. У 1938, 1936, 1923, коли нацисти дали зрозуміти, що вони будуть виходити на арену. Не зробили. Чи зроблять зараз? Сумніваюся", – продовжив Черник. 

Експерт наголосив, що Третя світова буде саме силовою боротьбою між демократіями та тираніями. Переможуть ті, хто підготується найкраще. 

Третя світова війна: думки експертів

Директор Гарвардського українського наукового інституту Сергій Плохій вважає, що російсько-українська війна теоретично може перерости в Третю світову. За його словами, світові війни стаються не за плануванням, вони відбуваються за логікою події.

Старший науковий співробітник Центру європейських реформ, доктор Луїджі Скаццієрі каже, що основним шляхом до початку Третьої світової війни залишається пряме зіткнення Заходу з Росією, і цей сценарій буде більш вірогідним, якщо Дональд Трамп переможе на виборах у США і дестабілізує НАТО. 

Вас також можуть зацікавити новини: