Експерт назава основний сценарій розвʼязання Третьої світової війни / фото facebook.com/GeneralStaff.ua

Основним шляхом до початку Третьої світової війни залишається пряме зіткнення Заходу з Росією, і цей сценарій буде більш вірогідним, якщо Дональд Трамп переможе на виборах у США і дестабілізує НАТО. Таку думку  висловив старший науковий співробітник Центру європейських реформ, доктор Луїджі Скаццієрі.

"Можливий конфлікт між Іраном та Ізраїлем може перерости у велику воєнну пожежу на Близькому Сході з глобальними наслідками. США майже напевно будуть залучені на бік Ізраїлю, а інші західні країни, включаючи Велику Британію, можуть зробити те саме в меншій мірі", – розповів він в коментарі Sky News, говорячи про те, яким може бути початок Третьої світової війни.

За словами Скаццієрі, участь західних країн у такому конфлікті буде обмеженою, і "це не буде Третя світова війна". Не в останню чергу – тому, що Росія може дозволити собі підтримку Ірану, але Китай навряд чи це зробить.

Відео дня

"Основним шляхом до сценарію Третьої світової війни залишається пряме зіткнення Заходу з Росією. Цей сценарій буде більш вірогідним, якщо Дональд Трамп переможе і дестабілізує НАТО, спокушаючи Володимира Путіна атакувати країни Балтії. Зіткнення з Росією також було б доволі ймовірним, якщо західні сили будуть залучені до підтримки України у бойових діях на передовій", – констатував він. 

Загроза Третьої світової війни: думки експертів

Редакторка з питань безпеки і оборони Sky News Дебора Хейнс вважає, що з урахуванням подій у світі, зокрема, війни в Україні та загострення на Близькому Сході, є ймовірність того, що може розпочатися Третя світова війна.  За її словами, це не означає, що ескалація до глобального протистояння неминуча. Проте зараз загроза такого сценарію більш висока, ніж будь-коли після завершення останньої світової війни. 

Член-кореспондент Української академії геополітики та геостратегії, кандидат політичних наук Станіслав Желіховський вважає, що Третя світова вже почалася. Він каже, що це сталося з початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого 2022 року, тоді ж завершилася друга Холодна війна.

Вас також можуть зацікавити новини: