Окупанти готують наступ / фото Вікіпедія

Російські окупанти готуються до літньої кампанії – до ймовірних наступів на позиції ЗСУ, зокрема на Харківщині, Запоріжжі на сході України. Таку думку висловив виконавчий директор Українського центру безпеки та співпраці Дмитро Жмайло в ефірі телемарафону. 

Водночас експерт наголосив, що наразі загарбникам потрібно значно більше зусиль та ресурсу для ведення відповідних бойових дій. Зокрема, якщо раніше противнику, щоб опанувати 1 кв. км,  потрібно було провести понад 7 атак, то зараз цей показник наближається до "35 плюс".

"Тобто, їм потрібно все більше й більше атакувати, щоб відтіснити Сили оборони. Однозначно розслаблятися не варто. Росіяни по новій накопичують резерви, але станом на зараз згуртувати якусь велику силу, тим паче тиснути на кілометровій лінії фронту - однозначно у них немає можливостей", - вважає експерт.

Відео дня

Він додав, що росіяни готуються до наступу, зокрема на Запорізькому напрямку, де вперше за тривалий час з’явилася броньована техніка, якою вони вже намагалися штурмувати позиції ЗСУ.

"Можливо, вони сподівалися, що наші військові вже розслабилися, та не очікують таких штурмів… Це питання (наступ – УНІАН) Курського-Сумського напрямку - росіяни нас ще не витіснили з Курської області. Ми там продовжуємо тримати  80 кв. км території та паралельно намагаємось атакувати в Бєлгородській області, щоб російське-північнокорейське угруповання максимально розтягнути та розосередити, щоб  воно знову й знову не збиралося в кулаки", - пояснив Жмайло.

Також, за його словами, "є питання" півночі Харківщини й Куп’янська-Лиманська, де росіяни північніше Куп’янська відкрили чотири невеликих плацдарми, але поки ще не можуть їх розширити.

РФ накопичує сили на Запоріжжі

Як писав УНІАН, речник Сил оборони Півня України Владислав Волошин розповів, що на Запоріжжі російські окупанти накопичують сили для проведення штурмових дій та захоплення нових плацдармів.

За його словами, на півдні значна зросла активність противника. Наприклад, в лютому середня кількість артилерійських обстрілів щодоби складала  260-300, а в березні - 350-370; дронових ударів в лютому було 380-400, в березні – 450-500. Також на півдні втричі зросла  кількість боєзіткнень: за березень ворог провів на півдні 368 штурмів, у лютому - 118. 

Вас також можуть зацікавити новини: