Близько 60% від потреб військових у дронах забезпечено, повідомив Горбенко / колаж УНІАН, фото facebook.com/ruslan.gorbenko.7, 43 ОАБр імені Тараса Трясила

Щомісяця одна військова частина використовує і втрачає внаслідок бойових завдань від 100 до півтори тисячі БПЛА. Про це розповів народний депутат та волонтер Руслан Горбенко в інтерв'ю Укрінформу.

"Зараз можемо сказати, що близько 60% від потреб військових у дронах забезпечено, 30% з яких - допомога волонтерів. Потрібно також відзначити винахідливість наших хлопців на фронті, які з кількох дронів, що не працюють, можуть зібрати той, що надалі знищуватиме ворога, а також тих воїнів та інженерів, які розробляють нові моделі ударних безпілотників, дронів-камікадзе", - акцентував нардеп.

Також депутат прокоментував створення у Верховній Раді тимчасової слідчої комісії (ТСК), яка, зокрема, вивчить питання використання коштів бюджету, спрямованих на виготовлення і закупівлю БПЛА. Горбенко навів як приклад ситуацію, коли 26 тисяч дронів перебували на складі і не доїхали до фронту.

Відео дня

"При тому, що безпілотників на фронті багато не буває. З початку великої війни ми регулярно возимо допомогу на фронт, спілкуємося з військовими. Жодного разу ми ще не чули, що бригади повністю укомплектовані дронами", - сказав депутат.

Сили безпілотних систем ЗСУ - що відомо

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що президент України доручив створити Сили безпілотних систем у складі ЗСУ. Кабмін підтримав відповідний проєкт його указу.

"Це стратегічний крок для нашої країни в умовах зростаючої загрози з боку Росії. Сили безпілотних систем - це сучасне і необхідне рішення для ефективного використання нашого бойового потенціалу і технологічної переваги над ворогом на всіх рівнях", - зазначив міністр оборони Умеров.

Вас також можуть зацікавити новини: