Офіційний запит на реекспорт танків Leopard 2 Берліну направила тільки Польща / фото US Army

Берлін не отримав нових запитів про постачання танків Leopard 2 Україні з боку третіх країн світу, попри поступки з боку німецького уряду в цьому питанні. 

За даними The Guardian, поки що офіційний запит на цей рахунок направила тільки Польща, хоча, вже сьогодні канцлер ФРН дозволив експорт танків Leopard 2 Україні. 

Як заявив представник німецького уряду, Бундестаг очікує відповідних ініціатив з боку країн-партнерів України в "найближчі години та дні".

Відео дня

Рішення про постачання танків Leopard 2

24 січня Польща офіційно звернулася до уряду ФРН з проханням надати ліцензію на реекспорт німецьких танків Leopard 2 в Україну.

Сьогодні канцлер ФРН Олаф Шольц дав "зелене світло" на відправку 14 танків Leopard 2 Україні. Після цього стало відомо, що Португалія може відправити Україні третину своїх "робочих" танків Leopard 2. Йдеться про чотири бойові машини. 

Таке рішення викликало справжню істерику у Кремлі, а також серед російських пропагандистів. Російський посол у США Анатолій Антонов заявив про "чергову кричущу провокацію щодо Росії", а зрадник України Ілля Кива назвав президента Володимира Зеленського "палачем". 

Вас також можуть зацікавити новини: