этот материал доступен на русском

Washington Post: Волкер радив Україні не допомагати Трампу

12:21, 06 листопада 2019
Світ
1088 0
Курт Волкер / REUTERS

Колишній спеціальний представник США в Україні Курт Волкер грав центральну роль в американо-українських переговорах за участі нового українського президента минулого літа. У своїх свідченнях в рамках процесу імпічменту він розповів, що знав про зусилля адвоката президента США Рудольфа Джуліані з просування теорій про те, як колишній віце-президент Джозеф Байден допомагав своєму сину в Україні.

Коли Волкер прочитав стенограму телефонної розмови Дональда Трампа з українським лідером Володимиром Зеленським, він був здивований, що американський президент теж підняв цю тему. Про це пише Washington Post з посиланням на текст свідчень Волкера. Американський дипломат зауважив, що це було «вкрай прикро» для політики США в Україні, яка допомагає американській стороні стратегічно протистояти Росії. Адже таким чином Київ опинявся в епіцентрі американської виборчої кампанії 2020 року.

Читайте такожМанафорт просував ідею, що у вибори в США втручалась Україна, а не Росія

Українську сторону таким чином поставили перед вибором між нинішнім президентом США і потенційним майбутнім президентом країни. За словами Волкера, вимога відкрити розслідування щодо Байдена затьмарювала все, що насправді було потрібно Україні, а саме допомога в боротьбі з корупцією й російським впливом, а особливо допомога на війні з російськими силами на українській території.

«Це створило проблему, в якій все, що ми намагалися зробити для розвитку двосторонніх відносин, для зміцнення нашої підтримки для України, зміцнення позицій проти Росії тепер було втягнуте у внутрішні політичні дебати США, внутрішній політичний дискурс, який затьмарював все. І я вважаю, що це надзвичайно прикро для нашої політики щодо України», - сказав Волкер.

«Прохання до президента України працювали з Генпрокурором США, як ви бачите, стало вибуховим для нашої внутрішньої політики», - додав він.

Читайте такожWashington Post: Екс-посол США розповіла, як Луценко шкодив їй і водночас просив допомогу

«Я погодився з українською стороною, що їй не варто виступати із заявою зі згадкою про Байденів і про 2016 рік. Насправді я сказав їм нічого не робити, дочекатися призначення власного Генпрокурора. Краще працювати над важливими питаннями, такими як допомога у безпеці тощо», - сказав Волкер стосовно вимоги Трампа, щоб Київ офіційно заявив про відкриття розслідування проти компанії, на яку працював син Джозефа Байдена.

Washington Post зауважує, що спеціальний представник Трампа в Україні був настільки стривожений тиском Джуліані, що він закликав українців нічого не робити. Це особливо цікаве свідчення на тему, чого американський президент хотів від України.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
IноЗМI
телеграм-канал перекладів зарубіжної преси
Читати в Telegram