Польща і Росія призупинили пільговий режим перетину кордону

20:05, 04 липня 2016
1151 0

У відповідь на припинення польською владою дії пільгового режиму пересування на кордоні Польщі та Калінінградської області Росія оголосила про введення "дзеркальних заходів".

REUTERS

Про рішення призупинити з 4 липня двосторонню міжурядову угоду польська сторона повідомила Росію 30 червня, обґрунтувавши цей крок міркуваннями безпеки у зв'язку з проведенням варшавського саміту НАТО 8-9 липня і Всесвітніх днів молоді в Кракові 26-31 липня, передає Бі-бі-сі. Точно так само Варшава призупинила дію угоди про порядок місцевого прикордонного пересування між Польщею і Україною.

Читайте такожНАТО на саміті у Варшаві ухвалить рішення щодо посилення оборони - Столтенберг

"Російська сторона була повідомлена про це одностороннє рішення без попередніх консультацій. Крім того, незрозумілий взаємозв'язок забезпечення безпеки заходів, які проводяться у Варшаві і Кракові, з реалізацією угоди, сфера дії якої поширюється виключно на прикордонні райони Поморського та Вармінсько-Мазурського воєводств. Засвідчення Варшави про тимчасовий характер введених обмежень приймаємо до відома, однак подивимося, як це буде дотримано на практиці", - заявив департамент інформації і друку МЗС Росії.

На час, поки Польща не дотримується угоди, Росія вводить "дзеркальні заходи" щодо польських громадян.

Російсько-польська угода про введення безвізового прикордонного пересування вступила в силу в 2012 році.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter