Німеччина і Намібія досягли угоди з питання про геноцид на початку ХХ століття

18:30, 13 липня 2016
300 0

Німеччина і Намібія підготували спільну заяву, в якому буде йти мова про геноцид племен гереро і нама, який стався більше 100 років тому.

В ходе подавления восстаний погибли 80% племени гереро / Фото jean-paul mission via Flickr.com

Як повідомляє Spiegel з посиланням на МЗС ФРН, до кінця року планується випустити спільну заяву урядів і парламентів Німеччини та Намібії, у тексті якого буде вжито термін "геноцид", передає Lenta.ru.

Крім того, президент ФРН Йоахім Гаук заявив про готовність принести офіційні вибачення.

Читайте такожУ Швеції суд засудив до довічного ув'язнення екс-командира бойовиків хуту

Заходи будуть приурочені до запуску нових інфраструктурних проектів з німецькою участю.

Територія сучасної Намібії на початку XX століття входила до складу протекторату Німецька Південно-Західна Африка. В 1903 і 1907 роках місцеві скотарські племена гереро і нама, незадоволені тим, що німецькі колоністи забирають у них землю, підняли повстання. Вони були жорстоко придушені, більшість уцілілих тубільців тікали через кордон на територію британських колоній, де знайшли притулок. За приблизними підрахунками, в ході придушення повстань загинули до 65 тисяч гереро (80 відсотків всього племені) і близько 40 тисяч нама.

Як повідомляв УНІАН, на початку червня парламент Німеччини визнав геноцидом вірменського населення з боку турків події 1915 року в Османській імперії.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter