Трамп приїжджав до Радянського Союзу один раз у 1987 році / фото REUTERS

Колишній співробітник Служби безпеки України Іван Ступак оцінив, чи міг президент США Дональд Трамп бути завербованим російським КДБ (Комітет держбезпеки).

"Як на мене, це виглядає як маячня, я в це не вірю", - зазначив есперт в ефірі Київ24, коментуючи поширену в ЗМІ відповідну інформацію.

Аргументуючи свою позицію, він зазначив, що Трамп приїжджав до Радянського Союзу один раз 1987 року.

Відео дня

"Це коли Радянський Союз уже дихав "на реанімацію". Він приїжджав туди не як рядовий бізнесмен, а як великий підприємець. І я бачив повідомлення, що він навіть зустрічався з Горбачовим. Тобто, розумієте рівень? І тепер колишній голова Комітету держбезпеки Казахстану каже, що "наше 6-е управління КДБ" завербувало. Але 6-е упралвіння КДБ - це карлик, це маленьке управління, воно займалося промисловістю", - підкреслив Ступак.

На його думку, якби Трампа спробували вербувати, то цим займалися б великі управління-"мастадонти": або 1-ше - зовнішня розвідка, або 2-ге - контррозвідка.

"Вони б нікому не віддали можливість підійти до справді великої фігури і спробувати запропонувати йому негласну співпрацю. Тому я в це абсолютно не вірю", - сказав екс-співробітник СБУ.

Крім того, як зазначив Ступак, щоб завербувати, треба щось запропонувати, або "тримати" якимось компроматом: "За що його тримати? За те, що він десь розважався в готелі, а на ту чорно-білу плівку 87 року зняли?... Це повна маячня".

Разом з тим, він припустив, що Трамп міг "зійтися" з росіянами завдяки грошам.

"Є така думка, що коли Трамп кілька разів був на межі банкрутства, саме завдяки російській мафії йому вдавалося втриматися на плаву, його казино використовували як переведення в готівку. Туди наганяли клієнтуру у вигляді колишніх громадян Радянського Союзу, які проживали на Брайтон Біч або десь іще, і робили йому касу", - розповів Ступак.

За його словами, розповідають також про зв'язки Трампа з проросійськими та російськими бізнесменами в будівельному бізнесі.

"Є до 10 об'єктів, які мають назву Трамп-Білдінг, Трамп-Тауер у різних куточках Сполучених Штатів і світу. За окремими даними, він отримував від загального обсягу фінансування 18% за своє брендування. І далі вмивав руки, далі його не цікавило, що буде з тим Трамп-білдінгом... Будівництво банкрутувало, а люди, які "шарять" у темі американського банкрутства знають, що є моменти, коли набагато вигідніше збанкрутувати "правильно", "гарно", ніж довести об'єкт до кінця. І ось, можливо, на цьому моменті, на співпраці, на грошах він зійшовся з росіянами", - не виключив Ступак.

Резюмуючи, він підкреслив, що КДБ нічим тримати Трампа "на гачку".

"І щодо позивного "Краснов". Скажу з практики: коли працюють оперативні співробітники, ніхто з колег не знає, з ким ти співпрацюєш, не знає твоїх агентів, твоїх людей. Колеги могли чути "Краснов", але знати, що це належить конкретній особі - ні. Тому я не вірю. Але перевірити це неможливо, тому вкидається в простір, і воно максимально тиражується", - зазначив Ступак.

Дональд Трамп - "агент Краснов"?

Нагадаємо, останніми місяцями в мережі обговорюють версію, що Трамп - російський шпигун "агент Краснов".

Цю версію після раптового прояву любові Трампа до очільника Кремля Володимира Путіна нагадав колишній голова Комітету національної безпеки Казахстану Альнур Мусаєв, який наприкінці 80-х працював у Москві та нібито мав доступ до відповідної інформації.

Він стверджував, що радянська спецслужба КДБ завербувала Дональда Трампа 1987 року і присвоїла йому оперативний псевдонім "Краснов".

Ще 2019 року ветерани американської розвідки після зустрічі G7 заявили про те, що американський президент на той час Дональд Трамп або став активом, або "корисним ідіотом" Кремля.

Вас також можуть зацікавити новини: