Навчання на F-16 тривають / фото ua.depositphotos.com

Наразі у світі відбувається щонайменше 20 активних військових конфліктів. США проводять операції в Червоному морі, займаються підтримкою певних сил в Сирії, а також патрулюють і ведуть певні дії в інших зонах.

Про це в ефірі телемарафону розповів військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Сергій Грабський, коментуючи затримку підготовки українських пілотів на винищувачах F-16. "Треба розуміти, що демонстрація сили так само є елементом збройної боротьби, без обов’язкової війни. Саме тому є певна послідовність операцій… Всі країни світу дбають про свою особисту безпеку. Я би не звинувачував безпосередньо Сполучені Штати", - акцентував він.

Експерт нагадав про складнощі, з якими стикнулись українські військові, намагаючись відібрати певну кількість пілотів для навчання, зокрема, через мовний бар’єр. Також потрібно враховувати, що не можна моментально збільшити кількість пілотів, яких щороку випускають в Україні.

Відео дня

"Тому існують причини, які можуть бути як суб’єктивні, якщо говорити про Україну, так і світові, якщо казати про світові тенденції. США та іншим країнам, тій самій Франції, необхідно закінчити перепідготовку своїх пілотів, щоб відповідати стандартам і вимогам колективної безпеки НАТО. Зараз блок активно готується до протистояння РФ на східному фланзі і вони мають бути забезпечені всім необхідним. І саме з цим, можливо, пов’язана така затримка",- пояснив Грабський.

Експерт вважає, що з навчанням українських пілотів роботі з французькими винищувачами Mirage 2000 може бути менше складнощів. "Скажу з власного досвіду, що французька мова за своєю структурою дуже подібна до української і я не бачу великих проблем, щоб її не вивчити", - оцінив він подолання мовного бар’єру .

Грабський зазначив, що французькі повітряні сили мають 37 винищувачів Mirage відповідної модифікації, дві ескадрильї можуть передати Україні.

"Чи назбираємо ми протягом двох років пілотів, які будуть вчитися на цих літаках? Безумовно. Виходячи з того, скільки нам можуть передати літаків - 24, що нам може бути передано більш-менш безумовно. Можливо більше, Франція зацікавлена в тому, щоб нам їх передати. Тут ми маємо певний інтерес в тому, що і ми, і французи, зацікавленні, щоб ці авіаційні одиниці були передані на потреби Сил оборони України", - підкреслив він. 

Експерт має надію, що до кінця 2025 року всі 24 літаки передадуть Україні. "Будуть забезпечені відповідною кількістю пілотів. Хоча зазначу, що на 24 літаки потрібно щонайменше 48 пілотів", - резюмував він.

Винищувачі F-16 для України: останні новини

Раніше видання The Times повідомляло, що до кінця року Україна може опинитися в ситуації, коли її Повітряні сили матимуть більше F-16, ніж пілотів, які можуть ними керувати.

Голова спеціальної парламентської комісії з озброєнь і боєприпасів Олександра Устінова заявила, що у Сполучених Штатах існує черга навчання пілотів, тому наших авіаторів не можуть поставити перед іншими.

За її словами, через це до кінця цього року Україна може мати лише 20 військових, які повністю пройшли необхідну підготовку.

Вас також можуть зацікавити новини: