Ісландія визнала Голодомор геноцидом української нації \ фото president.gov.ua

Парламент Ісландії визнав Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу.

Про це повідомив керівник Офісу президента Андрій Єрмак. "Історичний фронт - це битва за справедливість. Росіяни не зможуть затерти докази власних злочинів. Нація-терорист", - написав він.

Визнання Голодомору геноцидом українців

14 березня президент України Володимир Зеленський на зустрічі з прем'єр-міністром Ісландії Катрін Якобсдоттір обговорив питання притягнення Росії до відповідальності за скоєні в Україні воєнні злочини. Глава держави наголосив на важливості визнання парламентом Ісландії Голодомору 1932–1933 років геноцидом українського народу. Тоді в ОП повідомили, що перші кроки до цього вже зроблені офіційним Рейк'явіком.

Відео дня

10 березня палата представників Бельгії (нижня палата федерального парламенту) визнала Голодомор геноцидом українського народу.

Довідка УНІАН. Керівництво України закликає парламенти усіх країн визнати Голодомор сталінського режиму у 1932-1933 роках геноцидом українського народу. За висновками вчених, жертвами Голодомору 1932-1933 років були від 4 до 10 млн українців. 8 листопада 2006 року Верховна Рада ухвалила закон, яким визнала Голодомор геноцидом українського народу. Геноцидну природу Голодомору визнали Римо-католицька церква та Константинопольська православна церква.

Вас також можуть зацікавити новини: