Голова білоруської ЦВК Лідія Єрмошина з Олександром Лукашенком на "інавгурації" / REUTERS

США, Великобританія та Канада планують ввести санкції щодо громадян Білорусі, причетних до силових розгонів протестів та фальсифікації виборів.

Чотири джерела повідомили REUTERS на умовах анонімності, що санкції можуть ввести вже цієї п’ятниці, проте не виключають й  проблем з координацією дій між трьома країнами.

Читайте такожКвартиру отруєного Навального арештували (відео)

Співрозмовники кажуть, що санкції направлені для того, щоб показати наслідки такого ставлення до власного народу.

Про підготовку Сполученими Штатами санкцій агентство дізналося ще 1 вересня. Тоді джерела ЗМІ говорили про сімох осіб у «списку».

Один зі співрозмовників видання поінформував, що під санкціями може бути вже вісім осіб.

Своєю чергою, міністр закордонних справ Великобританії Домінік Рааб у парламенті в четвер теж підтвердив намір запровадити «білоруські» санкції, і що країна у цьому питанні буде координувати дії з США та Канадою «у терміновому порядку».  

Інавгурація Лукашенка: реакція Європи

  • У Євросоюзі не визнали результатів виборів і легітимність Олександра Лукашенка і вирішили застосувати санкції проти білоруських чиновників, відповідальних за фальсифікацію результатів голосування і застосування насильства проти незгодних.
  • На засіданні 21 вересня міністри закордонних справ країн-членів ЄС не домовилися з питання запровадження санкцій проти білоруських чиновників.
  • Після рішення глав МЗС лідери Європейського Союзу на саміті 1-2 жовтня мають розглянути питання про запровадження санкцій проти білоруських чиновників, у тому числі прийняти політичні рекомендації з цього питання.
  • У Євросоюзі підготували список із 40 прізвищ осіб та установ Білорусі, проти яких можуть запровадити санкції.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram