Санкції проти Білорусі - Кіпр заблокував штрафні заходи проти режиму Лукашенка: причини  / REUTERS

Представник Нікосії (Кіпр) наклав вето на проект санкцій проти білорусів, причетних до силових розгонів та вбивств демонстрантів.

Про це повідомляє DW.

Читайте такожThe Guardian: В ООН заговорили про появу нової "залізної завіси" в Європі

У ЄС вже назвали крок Кіпру захистом «режиму Лукашенка від наслідків його недемократичних дій».

Сам Кіпр пояснює своє рішення намаганням досягти введення штрафних заходів ЄС проти Туреччини, яка проводить розвідку газу у спірних водах східного Середземного моря.

DW пише, що позицію кіпрського делегата щодо Анкари підтримала й Франції.

Лідери країн-членів Європейського Союзу 19 серпня погодились застосувати санкції проти Білорусі у відповідь на фальсифікацію результатів президентських виборів і застосування насильства до протестувальників.

"Була одностайна підтримка роботи ЄС над санкціями проти відповідальних за те, що відбувається. Це будуть цілеспрямовані санкції проти конкретних осіб, без заподіяння шкоди народу Білорусі. Європейська комісія готова підтримати це, і список людей, внесених для санкцій, має бути ухвалений якнайшвидше", - наголосила фон дер Ляєн.

Санкції проти Білорусі: що відомо

  • Санкції проти Білорусі у вузькому варіанті будуть застосовані лиш щодо деяких посадовців білоруської ЦВК та сил безпеки. У ширшому варіанті йдеться про накладення санкцій на державних чиновників, зокрема міністра внутрішніх справ.
  • Санкції полягатимуть у забороні на поїздки й замороження активів на території Євросоюзу. Поки ЄС зважує ці варіанти, Польща закликала підтримати протестувальників, зокрема й шляхом посередництва між Лукашенком і народом.
  • Варшава хвилюється, аби Росія не змогла скористатися виснаженням Білорусі, як це вона зробила під час Євромайдану в Києві 2013-2014 рр., та не повторила сценарій анексії території чи введення своїх військ для дестабілізації держави. Це свідчить про те, що вузький набір санкцій наразі є більш імовірним, переконані співрозмовники Reuters.
  • На сьогодні обмежувальні заходи ЄС щодо Білорусі полягають в ембарго на поставку зброї, а також заборону на експорт обладнання, що може бути використаним для внутрішніх репресій.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram