Біженство в Британії для українців-правила / depositphotos.com

На даний момент є всього два способи легально перебувати у Великобританії в статусі біженця. Батьківщина Шекспіра вкрай неохоче приймає у себе громадян інших країн і навмисне затягує з процесом надання притулку. УНІАН розібрався, як потрапити до Англії як біженець, і які існують варіанти.

Великобританія для українців-біженців - два шляхи переїзду

Борис Джонсон обіцяв, що його країна активно допомагатиме українцям, які біжать від війни, а її громадяни нададуть житло і підтримку. Насправді, навіть судячи з соцмереж, самі англійці не особливо рвуться до таких дій, хоча Бенедикт Камбербетч готовий прийняти біженців, а це не може не обнадіювати. 

Зараз приїхати в Англію, рятуючись від військових дій, можна двома способами:

Близькі родичі

Глава британського МВС Пріті Патель нещодавно заявила, що опинитися в Британії в статусі біженця може тільки українець, близькі родичі якого там живуть. При цьому, отримати візу потрібно до в'їзду на острови. Навіть якщо ви приїхали в Кале - континентальний порт - вам, швидше за все, видадуть якісь снеки і відправлять назад в Париж, Брюссель або Ліль. 

Там ви заповнюєте онлайн-заявку і чекаєте тиждень перш, ніж пройдете співбесіду. Якщо все-таки процедура закінчиться успішно, то в країні українець легально зможе перебувати до трьох років.

Програма спонсорства

Пару днів тому Великобританія оголосила ще про один варіант еміграції з України для громадян країни. Ви можете приїхати без візи і родичів в країні, але тільки якщо знайдете собі спонсора серед резидентів. При цьому, резидентом вважається не тільки громадянин, але і будь-яка людина, яка проживає в Англії законно. Зобов'язання у спонсора тільки одне - на півроку надати житло українцю.

Держава компенсує спонсору 350 фунтів за кожного українця, а біженець, у свою чергу, отримує доступ до ринку праці та медичного обслуговування. Легально перебувати в країні можна три роки.

Дістатися до Англії можна безкоштовно - для цього вам потрібно сісти на поїзд компанії Eurotunnel, які відправляються з Парижа, Брюсселя, Амстердама або Ліля. Другий варіант - літаками компанії Wizzair, які літають з тієї ж Польщі. Перевізник виділив 100 000 безкоштовних авіаквитків, які можна отримати за українським паспортом.

Вас також можуть зацікавити новини: