У Вільнюсі пройшла акція проти концерту російського хору \ lrt.lt

Група активістів та представників неурядових організацій провела в столиці Литви Вільнюсі акцію протесту проти виконавців, які дають концерти на окупованих територіях України.

Акція протесту пройшла біля одного зі столичних готелів під час концерту Патріаршого хору Московського Свято-Данилова монастиря.

За словами одного з організаторів протесту, члена Вільнюської української громади Алекса Матвєєва, сенс акції полягає в тому, щоб спонукати приватний сектор не співпрацювати з виконавцями, що підтримують ворожі політичні режими.

Читайте такожСБУ просить заборонити в'їзд до України Басті, Йолці та Ірині Круг

"Саме цей хор бере участь у пропагандистських заходах – наприклад, з нагоди чергової річниці окупації Криму, а також дає концерти в самому Криму. Наскільки мені відомо, державні установи відмовилися організовувати їхній виступ, і з цього приводу, як ми знаємо, навіть була зустріч з міністром культури. Але в даному випадку ми хочемо звернутися до приватних організаторів, оскільки мені здається, що вони цього сигналу, який посилає влада, ще не зрозуміли і, схоже, не хочуть розуміти", - пояснив Матвєєв в інтерв'ю Радіо LRT.

Цього місяця в Литві також планувався концерт російського піаніста Миколи Луганського, який раніше виступав в окупованому Донецьку. Однак пізніше було оголошено, що цей концерт не відбудеться.

Вас також можуть зацікавити новини