Україні не вистачає власних ППО, щоб закрити все небо, Захід може допомогти / фото facebook.com/kpszsu

Захід вже має дієву модель захисту України від російських повітряних атак. Ця модель була наочно продемонстрована під час іранської атаки на Ізраїль у квітні, пише американське видання Business Insider.

Колишній генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен зокрема висловив переконання, що ракети-перехоплювачі можуть запускатися з території сусідніх з Україною країн НАТО, таких як Польща та Румунія, аби прикрити принаймні західні українські регіони.

Як повідомляє Frankfurter Allgemeine Zeitung, як правлячі, так і опозиційні партії Німеччини висловлюють підтримку ідеї захисту прикордонних до НАТО регіонів України. Наприклад, Родеріх Кізеветтер, політик опозиційного Християнсько-демократичного союзу та колишній офіцер генерального штабу Бундесверу, порівняв захист України із зусиллями Заходу запобігти удару по Ізраїлю 300 ракетами та безпілотниками, випущеними Іраном в квітні.

Відео дня

"Західні країни могли б захистити частину повітряного простору України поблизу території НАТО та збивати російські безпілотники і ракети. Це зменшило б навантаження на українську протиповітряну оборону та дозволило б їм захистити фронт. Як у випадку з Ізраїлем, де допомагали Франція, Велика Британія та інші, вони не стали б воюючими сторонами", – заявив Кізеветтер в коментарі Business Insider.

Цю думку поділяє і колишній генсек НАТО Расмуссен.

Західна допомога Україні: останні новини

Як писав УНІАН, з подачі президента Франції в Європі активно обговорюють ідею відправки західних військ в Україну. Поки що далі балачок справа на зайшла. Разом з тим повідомляється, що на масштабних військових навчаннях НАТО, які тривають в Естонії, Франція тренує спеціальний підрозділ, який "стане в пригоді в Україні". 

На думку прем'єр-міністра Естонії Каї Каллас, недостатній рівень підтримки України з боку Заходу пояснюється страхом. За її словами, деякі країни бояться ядерної війни, інші – ескалації загалом, або напливу біженців.

Вас також можуть зацікавити новини: