Горить російський НПЗ / Скріншот

Нещодавно дрон-камікадзе офіційно невідомого походження атакував російську нафтобазу. З початку повномасштабного вторгнення Путіна в Україну це вже третій випадок, коли горять паливні резервуари РФ.

У квітні горів Брянськ: один з резервуарів з дизелем об'ємом 10 тис. кубометрів охопила пожежа. Також відомо про пожежу на паливному складі Брянської військової частини. 

Після цього горів Білгород, це за 40 км від кордону з Україною. Відомо про пошкодження 8 резервуарів по 2 тис. кубометрів дизеля кожен.

"Уздовж українського кордону десятки нафтопереробних об'єктів, які можуть продовжувати постачати російську армію пальним", - зазначають журналісти. 

Наприклад, атакований дроном Новошахтинський НПЗ далеко не останній за стратегічною важливістю для Кремля. І річ не тільки в тому, що він розташований в безпосередній близькості до українського кордону. Саме звідси протягом 8 років військової агресії РФ проти України терористи "ДНР" отримують пальне.

Як йдеться в сюжеті, до минулого року єдиним нафтопереробним заводом в Ростовській області володіли дружина кума Путіна Оксана Марченко разом з дружиною соратника Медведчука. Дружини відписали свою власність після викриття журналістів програми "Схеми". Бенефеціарами стали пов'язані з Кремлем люди.

"Після вже третього удару по російській нафтобазі дивує показове мовчання Кремля - ніби нічого і не було. А як же запевнення Путіна про те, що атаки по РФ з повітря не можливі як такі", - запитують журналісти.

Новошахтинський завод нафтопродуктів проектною потужністю переробки до 7,5 млн. тонн нафти на рік був введений в експлуатацію в 2009 році. 27 лютого 2014 року росіяни почали відкриту фазу анексії українського Криму. За даними "Схем", того ж дня дружини депутатів від ОПЗЖ Віктора Медведчука і Тараса Козака отримали свої частки в Новошахтинському заводі нафтопродуктів приблизно за $40 000.

У квітні минулого року російський "Інтерфакс" повідомив, що новим власником Новошахтинського НПЗ став великий будівельний підрядник ПЕТОН.

Вас також можуть зацікавити новини: