П'ятниця,
29 липня 2016

Наші спільноти

Адвокат підозрюваної в тероризмі опозиційної активістки з РФ вважає її арешт незаконним

Затримання співробітниками СБУ 10 грудня 2015 року і утримання під вартою, що послідувало за ним, за звинуваченням в участі у терористичній організації громадянки Росії Анастасії Леонової є незаконним.

strichka.com
Адвокат підозрюваної відзначає порушення низки процесуальних процедур з боку слідства / strichka.com

Про це УНІАН повідомив адвокат Леонової Віктор Губський.

Він зазначив, що його підзахисну підозрюють у причетності до незаконного збройного формування, яке нібито очолював один із засновників "Правого сектора" Олег Мужчиль (позивний "Лісник" - УНІАН).

За словами Губського, Леонова була затримана СБУ 10 грудня неподалік від центру Києва, а не в одній із квартир в Оболонському районі разом з групою інших людей, як стверджувала СБУ. Крім того, як зазначив адвокат, Леоновій було оголошено повідомлення про підозру за ч. 3 ст. 258 після 22.00, що суперечить КПК, а сам текст був написаний українською мовою, яку підзахисна погано розуміє, і не був перекладений на російську мову. Однак, підкреслив адвокат, ні суд першої інстанції, ні Апеляційний суд не взяли це до уваги, обравши Леоновій запобіжний захід у вигляді утримання під вартою в СІЗО м. Києва.

"Моя підзахисна категорично заперечує свою провину і заявляє, що не брала участь ні в яких терористичних угрупованнях", - зазначив Губський. Він повідомив, що Леонова в Росії займала активну антипутінську позицію - брала участь у Марші незгодних, виступала в акціях після вбивства Нємцова, а, коли на Сході України почалася війна, приїхала до нашої країни, в Харківській області закінчила курси з надання першої медичної допомоги, сама навчала бажаючих, брала активну участь у волонтерському русі.

СБУ: Ватажок затриманої в Києві ДРГ у вересні-жовтні перебував у Росії

Разом з тим Губський підтвердив, що Леонова, за її словами, дійсно була знайома з "Лісником", однак не зміг уточнити, де, коли, при яких обставинах, з якою метою це сталося.

Як повідомляв УНІАН, учасниця протестів на Манежній площі й акцій проти режиму Володимира Путіна Анастасія Леонова була затримана в Києві 10 грудня, при цьому, доказів її причетності до терористичних груп слідство не надало. Відзначається, що в ході обшуку за місцем її проживання зброї, будь-яких вибухових речовин, матеріалів, придатних для виготовлення саморобних вибухових пристроїв, та літератури екстремістського спрямування, за словами активістки, знайдено не було.

Читайте також

Новини суспільства

loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку