Україна придбає у Китаю самопідйомну плавучу бурову установку для видобутку вуглеводнів на шельфі Чорного й Азовського морів, повідомив міністр палива та енергетики Юрій БОЙКО.
«Ми купуємо бурову платформу на умовах товарного кредиту в китайської компанії, провели відповідний тендер. Дуже вигідні умови, практично ми отримуємо її в лізинг», – сказав вінв інтерв`ю «5 каналу».
За словами міністра, Україна та Китай також обговорюють питання безпосередньої участі китайських нафтогазовидобувних компаній у розробці українського морського шельфу.
«Ми зараз дуже швидко йдемо вперед із залучення партнерів з розробки цих шельфових родовищ. Це витратні й ризиковані проекти, тому ми залучатимемо провідні компанії світу, й ми це вже робимо», – сказав БОЙКО.
На початок вересня заплановано державний візит президента України Віктора ЯНУКОВИЧА до Китаю.