Лідер Меджлісу: Пряме СС, пряме гестапо, що твориться в Криму!

17:49, 07 листопада 2007
Крым
0 0

Кримські татари побиті

Сімферополь. 7 листопада. УНІАН. 11 із 28 затриманих кримських татар, які перешкоджали знесенню самовільних будівель на плато Ай-Петрі, вже засуджені строком від 5 до 13 діб позбавлення волі.

Як передає кореспондент УНІАН, про це сьогодні на прес-конференції в Сімферополі заявив лідер Меджлісу Мустафа ДЖЕМІЛЄВ.

«11 із 28 засуджені строком 5-13 діб позбавлення волі», - сказав він.

Причому, як стверджує М.ДЖЕМІЛЄВ, термін покарання в більшості випадків визначає не суд. «Там практично судів немає, заходять і говорять: тобі стільки-то, тобі стільки, жодних питань, жодних розглядів там немає, - заявив голова Меджлісу. - Органи хочуть взяти собі в посібники суди. Треба ж виправдати це беззаконня! Тому суди повинні довести, що вони (кримські татари – УНІАН) в чомусь винні і понесли якесь покарання. Друге – вони не можуть їх (кримських татар – УНІАН) випустити, тому що сама поява цих людей – побитих, скривавлених - це вже свідоцтво злочинів, здійснених органами влади відносно кримських татар».

Крім того, за даними лідера Меджлісу, зараз четверо кримських татар перебувають в реанімації. «До чотирьох кримських татар, які перебувають зараз в реанімації, прийшли, сказали, що підпишіть заяву, що ви жодних претензій до влади не маєте, тоді вас відпустять. Ті, звичайно, відмовилися, далі що буде – ми не знаємо», - сказав М.ДЖЕМІЛЄВ.

За його словами, деякі кримські татари побиті до такого стану, що самостійно навіть не можуть підписати протокол. «Пряме СС, пряме гестапо, що твориться в нашому Криму!», - обурився лідер Меджлісу.

Як повідомляв УНІАН, 6 листопада на плато Ай-Петрі зносили самовільні будівлі бізнесменів - кримських татар. Кримські татари стверджують, що під час знесення будівель їх побили правоохоронці. У міліції зазначають, що знесення проводилося на законних підставах, за рішенням суду, ситуація була спокійна. Голова Верховної Ради АРК Анатолій ГРИЦЕНКО і голова Ради міністрів автономії Віктор ПЛАКІДА схвалили знесення самовільних будівель.

За даними кримської міліції, за опір правоохоронцям було затримано більш як 20 чоловік.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter