Зазвичай собакам не так важливо користуватися кігтями під час полювання, порівняно з котами/ колаж УНІАН, фото pixabay

Коли собака йде по кахельній підлозі, то її чути одразу через клацання кігтів, які постукують по землі. Проте кіт, який ступає по такій самій підлозі, рухається у повній тиші, адже коти можуть повністю втягувати кігті, завдяки чому вони мають здатність крастися. Через що часто люди запитують, чому у собак немає такої ж здатності, як у котів, пише Live Science

Еволюційний біолог з Університету Калгарі в Альберті, що у Канаді, Ентоні Рассел розповів, що в першу чергу кішки використовують кігті, аби нападати на свою здобич. Передніми кігтями вони хапають та тримають свою жертву, а вже задніми розпорюють їй живіт. 

Також для котів важливо тримати кігті гострими, аби отримати порцію їжі. Якби їхні кігті були постійно висунуті, вони б стиралися, шкребучи землю. 

Відео дня

"Отже, причина такого типу втягування полягає в тому, щоб тримати їх дійсно гострими. Збереження цих дуже гострих кінчиків означає, що [коти] можуть використовувати їх, коли вони потрібні, а потім зберігати їх до наступного разу", - пояснив Рассел.

За його словами, аби мати цю маленьку "зброю" в ідеальному стані, котячі кігті за замовчуванням є втягнутими. 

"Це все одно, що тримати кінець пальця на гумці. Щоб витягнути кігті, потрібна енергія, і як тільки ви розслабите ці м'язи, кігті самі по собі повернуться назад", - наголосив біолог.

Через те, що коти є мисливцями-одинаками, гострі, приховані кігті допомагають їм самотужки ловити здобич. 

"Наявність висувного кігтя є життєво важливим елементом спорядження для того, щоб справді мати змогу самотужки впоратися зі здобиччю", - зауважив палеонтолог хребетних з Музею природної історії округу Лос-Анджелес Сяомін Ванг в інтерв'ю виданню.

Він підкреслив, що гострі кігті не дають здобичі втекти з котячих лап, що дозволяє їм влаштовувати засідки та боротися зі здобиччю, яка може бути в два-три рази більшою за них самих.

Водночас собаки є соціальними мисливцями, адже полюють в групах, виснажуючи свою здобич на довших відстанях. 

"Якщо ви полюєте на лося або щось подібне, ви блукаєте кілометри, вихоплюєте його і турбуєтесь про нього, поки він не виснажиться, а потім ви всі стрибаєте на нього. У той час як коти, по суті, мають короткий сплеск, а потім все закінчується. Або здобич втекла, або здобич схоплена", - розповів Рассел.

Коли собаки працюють в групі, то їм не так важливо схопити та утримати здобич, тому їх не потрібно тримати свої кігті постійно гострими. Проте кігті собак теж не є марними, адже вони є важливими під час бігу, зазначив Ванг. За словами фахівця, кігті допомагають собакам чіплятися за землю та швидко змінювати напрямок руху. 

В той час, як більшість котів не використовують кігті під час бігу, проте гепарди є винятком. 

"Гепард бігає надто швидко, щоб не використовувати кігті для зчеплення. Кігті гепарда еволюціонували і стали менш втягуючими і більш схожими на собачі, ніж кігті інших котів, завдяки чому гепарди можуть переслідувати здобич швидше і на більші відстані", - пояснив Ванг. 

Рассел наголосив, що всі хижаки можуть певною мірою втягувати кігті, а котячі кігті є "гіпер-втягуючими".

Інші цікавинки про собак та котів

Раніше експерти назвали топ-10 собачих порід, які люблять погавкати, що може викликати незручності для їхніх господарів. Серед цих порід є коргі, чихуахуа, бігль, сибірський хаскі та інші. 

Також фахівці розповіли, чому кіт не дає спати вночі. Відомо, що коти зазвичай вдень сплять, що призводить до активності вночі, через що і не дають вам нормально виспатися. 

"Якщо ви знаєте, що ваш кіт має звичку засиджуватися допізна, зробіть все можливе, щоб він добряче втомився перед тим, як лягти під ковдру. Дозвольте йому побігати за вами по всьому будинку або погратися з його улюбленою іграшкою. Робіть все можливе, щоб витратити максимум енергії", - порадили у статті видання Cattitude daily.

Вас також можуть зацікавити новини: